تفاوت آبرسان و کرم مرطوب کننده پوست و راهنمای خرید آن

تا به حال به تفاوت آبرسان و مرطوب کننده فکر کرده اید؟ خیلی از افراد این دو مورد ر با هم اشتبا می گیرند و یا اصلا هر دوی آن ها یکی تصور می کنند. اغلب ما با خشکی پوست دست و صورت و نواحی مانند سر زانو ها و آرنج درگیر هستیم. زبری ناخوشایندی که ظاهر چندان زیبایی هم ندارد. در این مواقع کرم های مرطوب کننده به کمک مان می آیند تا با خاصیت خاص خود، ترک خوردگی و پوسته پوسته شدگی های خشن را درمان کنند. در نقطه مقابل آبرسان ها وظیفه متفاوتی را بر عهده دارند. اگر شما هم از آن افرادی هستید که فرق بین آن دو را به درستی تشخیص نمی دهید؛ دعوت می کنیم تا با ادامه مطلب همراه باشید.

کرم مرطوب کننده چیست؟

پیش از آن که به بیان تفاوت مرطوب کننده و آبرسان بپردازیم، باید تعریف درستی از آن ها داشته باشیم. این محصول بهداشتی-مراقبتی یک لایه یا حفاظ بر روی پوست صورت و یا دست می سازد تا از، از دست رفتن و تبخیر رطوبت روی سطح پوست جلوگیری کند. با این روش چربی کنترل شده و احساس خشکی ناپدید می شود. درروند تولید این فرآورده پر استفاده، ترکیبات زیادی از قبیل روغن های معدنی و طبیعی به کار می رود. موم عسل و شی باتر نیز برخی دیگر از اجزای تشکیل دهنده آن هستند. برای خوشبو سازی و عطرآگین کردن محصول هم اسانس گل یا میوه اضافه می کنند؛ که بسیار متنوع نیز هستند.

آبرسان چیست,تفاوت آبرسان و مرطوب کننده,تفاوت مرطوب کننده و آبرسان,

آبرسان چیست؟

کرم ها یا محلول های آبرسان رطوبت را در لایه های عمیق تر پوست ایجاد می کنند و مانع از خشکی ژرف آن ها می شوند. در واقع اگر با کمک آن ها صورت یا بدن دهیدراته نشود، اصلا چربی قابل ملاحظه ای وجود ندارد که، مرطوب کننده ها نسبت به حفظ آن مشغول باشند! عسل، موسین حلزون، هیالورونیک اسید، اسید سیتریک و لاکتیک به علاوه گلیسیرین و چند ماده شیمیایی و طبیعی دیگر ترکیبات اصلی عمده آبرسان را تشکیل داده اند. هر چند ظاهر هر دو محصول تا حد بسیار زیادی به هم نزدیک است؛ اما تفاوت آبرسان و مرطوب کننده حتی در اجزا و فرمولاسیون نیز دیده می شود. اگر دقت کرده باشید، مرطوب کننده ها کمی غلیظ تر و منسجم تر به نظر می رسند.

وظایف مختلف هر یک از آن ها

حتما برای تان پیش آمده که بعضی اوقات خود را در آیینه ببینید و کمی رنگ پریده و بی حال به نظر برسید. هر چند شما نسبت به پاکیزه نگه داشتن صورت خود حساس باشید و مدام آن را با آب و صابون بشویید و از تونر هم استفاده کنید، باز هم ممکن است این اتفاق رخ دهد. دلیل بی رمق دیده شدن تان در کم آبی و خشکی لایه های زیرین پوست است. در واقع باید چربی وجود داشته باشد تا در قدم بعدی از مراقبت کرد. شاید بتوان اصلی ترین تفاوت آبرسان و مرطوب کننده را این طور بیان کرد؛ مواد غذایی و رژیم هر شخص می تواند نقش آبرسانی بازی کند. درباره مرطوب کننده ها این طور نیست، در هر صورت به یک محصول خارجی اعم از روغن های طبیعی، وازلین یا فرآورده های کارخانه ای نیازمندی وجود دارد.

کرم مرطوب کننده چیست,مرطوب کننده و آبرسان,آبرسان چیست,

روش تغذیه ای مناسب و عادت های مثبت مانند نوشیدن آب کافی در طول شبانه روز باعث می شود تا پوستی سر حال تر و شاداب تر داشته باشید. حتما بار ها این جمله شنیده اید و احتمالا جدی نگرفته اید اما حقیقت همین است. هر فرد بزرگسال باید در هر 24 ساعت حدودا 8 لیوان آب بنوشد. بسته به وزن این عدد تغیر می یابد. حالا که از درون و به صورت عمقی مشکل خشکی را برطرف کرده اید، با کمک روغن های گیاهی مثل نارگیل یا بادام رطوبت بدست آمده را حفظ کنید.

چه افرادی به آبرسان و مرطوب کننده نیاز دارند؟

در حقیقت همه افراد باید ضمن توجه به فرق مرطوب کننده و آبرسان، از هردو مورد کمک بگیرند تا ظاهر عالی داشته باشند. بعضی از اشخاصی که نوع پوست شان چرب است، به اشتباه تصور می کنند که احتیاجی به استفاده از آن ها ندارند. این طرز فکر با وقعیت همخوانی ندارد. حتی کسانی که مدام جوش می زنند و با آکنه های انبوه روی صورت درگیر هستند هم باید مرطوب کننده خود شان را داشته باشند. غدد چربی ساز زیر بافت پوست، ماده ای به نام سبوم می سازند که موجب برق زدن و چرب به نظر رسیدن چهره می شود. این مسئله که عوامل گوناگونی هم دارد، می تواند خیلی ماراحت کننده باشد. با انتخاب مرطوب کننده های مخصوص، بنا شرایط و نوع پوست خود، رطوبت صورت و دست را در حد متعادل نگهداشته و کنترل کنید.

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده,تفاوت مرطوب کننده و آبرسان,کرم مرطوب کننده چیست,

مرطوب کننده یا آبرسان؟

بر اساس کارکرد های متنوعی که دارند استفاده از هر دو محصول به شدت توصیه می گردد. حتی اگر پوست چربی هم دارید، نباید آن را با کم آبی اشتباه بگیرید. حجم رطوبت عمقی بافت ها با چربی ظاهری تفاوت ویژه ای دارد. برای آبرسانی قوی به صورت و بدن، برای اینکه بی رمق و بی حال به نظر نرسید؛ باید هر دو مورد را به ترتیب به کار بگیرید.

مرطوب کننده و آبرسان,آبرسان چیست,تفاوت آبرسان و مرطوب کننده,

ترتیب به کار گیری محصولات

حالا که تفاوت مرطوب کننده و آبرسان را می دانید، ترتیب استفاده را نیز آموزش ببینید. برای یک پروسه مراقب پوستی درست، ابتدا صورت را بشویید، با تونر کاملا تمیز کنید و سپس اول آبرسان و در آخرین مرحله کرم مرطوب کننده بزنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *