نکات لازم جهت خرید گردنبند

بدلیجات,زیورالات,طلا,

جواهر و زیور آلات در بین خانم ها بسیار پر طرفدار است. که مهمترین آن گردنبند زیرا اولین چیزی که در بین جواهرات خود را نشان می دهد گردنبند است. به همین دلیل باید در انتخاب و خرید گردنبند بسیار دقت کرد زیرا طرح و مدل و اندازه گردنبند و لباس در استایل شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

استفاده از گردنبند و رو مانتویی جذابیت و زیبایی بیشتری به ظاهر و لباس های شما می دهد. زنجیری که از جنس فلز به همراه پلاک به آنها گردنبند گفته می شود. که از جنس و طرح های مختلفی تشکیل شده مانند؛ ( الماس، سنگ های قیمتی، فلز و مروارید) نیز هستند.

با ما همراه باشید تا در مورد خرید گردنبند مناسب اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

دقت در سایز برای خرید گرنبند

برای خریدن زنجیر و پلاک یا همان گردنبند باید به یک سری نکات ریز توجه کنید؛ برای خرید گردنبند باید به طول زنجیر بنابر آناتومی صورت شخص و اندازه قد و گردن انجام گیرد. قبل از هر چیزی بهتر است برای خرید گردنبند اندازه دور گردن خود را با سانتی متر اندازه بگیرید. مثلا برای خرید گردنبند چوکر بهتر است 5 سانتی متر گشاد تر از اندازه دور گردن باشد.

حتما این سوال برای خیلی ها پیش می آید که گردنبند چوکر چیست؟

در دنیای مد انواع مختلفی از جواهرات و زیور آلات وجود دارد. چوکر یکی از این مدل هی پر طرفدار است که در سال های 2016 و 2017 در عرصه مد قرار داشته. امروزه روز نیز این نوع گردنبند در عرصه مد رونق پیدا کرده و در بین دختر خانم های جوان بسیار پرطرفدار است. همچنین گردنبند 16 اینج به طول چوکر معروف شده است که به خط گردن نزدیک و در قسمت بالایی استخوان یقه قرار می گیرد زیرا گردنبند چوکر به خط گردن تأکید بسیار زیادی دارد.

رایج ترین اندازه گردنبند 18 اینچ است که به نام طول شاهزاده خانم معروف است؛ این گردنبند ها روی استخوان یقه قرار می گیرند.

یکی دیگر از مورد هایی که برای خرید گردنبند باید در نظر داشت این است که اشخاصی که گردن بلند و باریکی دارند بهتر است از زنجیر های کوتاه استفاده کنند این انتخاب به بهتر دیده شدن و خاص بودن جواهراتشان تاثیر بسیاری خوبی خواهد داشت.

همچنین اشخاصی که گردن کوتاه تری دارند بهتر است زنجیر هایی ک بلندی آنها تقریبا 60 سانتی متر است را انتخاب کنند. جلوه زیباتری به گردن آنها می دهد.

در آخر اشخاصی که گردنی متوسط دارند مجاز به انتخاب هر مدل زنجیر با اندازه های مختلفی هستند.

انتخاب قلاب مناسب برای خرید زنجیر

گردنبند,بدلیجات,زیورالات,

بسته شدن گردنبند نکته بسیار مهمی است که نقش به سزایی در نگهداری و مراقبت از زنجیر را دارد. بست یا محراب های مختلفی در گردنبند های طلا مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این محراب یا بست ها (خرچنگ دریایی، ضامن، قلاب و پیچ قلاب خرجنگ دریایی) که مناسب ترین و محکم ترین نوع آن قلاب گردنبد است که در نگهداری درست زنجیر به ما خیلی کمک می کند.

نحوه تشخیص زنجیر طلا

نحوه تشخیص طلا گذاشتن علامت کوچک که معمولا  بر روی قلاب زنجیر حک شده است.

علاوه بر این تعدادی از گردنبند های جدید مارک گذاری روی آنها انجام می شود که محل این مارک گذاری ها یا ردی قلاب و یا در نزدیکی زنجیر است. برای مثال نحوه زدن این مارک ها به این گونه می باشد؛ مثلا طلای 18 عیار را 18kt, 18k,18kT نشانه گذاری می کنند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *