مزایا و معایب استفاده از فیکساتور چیست؟

آیا تا به حال این سوال برای تان به وجود آمده است که چگونه بعضی از خانم ها آرایش بسیار با دوامی دارند؟

مثلا آرایش عروس و میکاپ هنرمندان همگی جزء آرایش های با دوام محسوب می شوند اما سوال اینجاست که چگونه؟

خب در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این ها همه ازآیا هستند! اسپری که با ورودش به دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی غوغا به پا کرده. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با فیکساتور آشنا شوید.

آرایش,فیکساتور,کرمپودر,

مزایای فیکساتور چیست؟

سوالی که قطعا هنوز پاسخش برای تان روشن نشده همین است! اینکه اصلا فیکساتور چیست و چه کاربردهایی دارد؟ فیکساتور در واقع جزء محصولات تکمیل کننده آرایشی است البته این را بگوییم که وجودش در حین ارایش الزامی نیست و حتی بدون آن هم آرایش تکمیلی خواهید داشت اما اگر هم باشد دوام بیشتری به میکاپ تان می دهد.

هنگامی که به یک مهمانی بزرگ و یه مراسم خاص دعوت شده اید و مراسم بسیار برای تان اهمیت دارد، این موضوع هم الزامی می شود که حتما دوام آرایش تان بیشتر باشد. چراکه در طول این مدت با تعریق صورت و چرب شدن پوست قطعا ارایش تان بهم می ریزد و اینجاست که فیکساتور به دردتان می خورد.

 

فیکساتور چند نوع دارد؟

فیکساتور به طور کلی دارای دو نوع می باشد یعنی پودری و اسپری. شما برای استفاده از این 2 نوع باید بدانید که تا چه حد در آرایش حرفه ای عمل می کنید و معمولا برای افرادی که در این حرفه مبتدی هستند، فیکساتورهای اسپری بهتر است.

انتخاب نوع فیکساتور باید حتما با توجه به نوع پوست تان باشد زیرا در فیکساتور هایی که به صورت اسپری هستند، مقداری الکل وجود دارد و اگر پوست تان خشک باشد، قطعا با برخورد الکل به آن خشک تر خواهد شد.

و برخی دیگر از فیکساتور ها هم قابلیت مرطوب کنندگی بالایی دارند و با استفاده از آن ها ارایش دوامش را حفظ کرده و پوست هم تقویت می شود.

برای آن دسته از افرادی هم که پوست شان به شدت چرب است، توصیه می کنیم که از اسپری اویل فری یا همان بدون چربی فیکساتوری استفاده نمایند.

آرایش,فیکساتور,کرمپودر,

مزایای بهترین مارک پودر فیکساتور

  • افزایش دوام ارایش
  • قابلیت مرطوب کنندگی بالا
  • تنو بالا برای انواع پوست ها

معایب فیکساتور

حتی اگر به دنبال بهترین مارک پودر فیکساتور باشید، هم باید دراستفاده از آن زیاده روی نکنید.

چراکه در این محصول از مواد پلیمری در جهت افزایش دوام میکاپ استفاده شده است و استفاده هر روزه از آن به شدت برای پوست ضرر دارد.

فرق فیکساتور و پرایمر چیست؟

عده از خانم ها پرایمر و فیکساتور را با یکدیگر به اشتباه می گیرند و فکر می کنند که این دو یکی هستند! در حالیکه پرایمر برای زیرسازی اصولی آرایش و میکاپ می باشد. فیکساتور هم برای دوام آن. به این صورت که پرایمر برای اول کار و فیکساتور در پایان ارایش استفاده می شود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *