سوهان ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

مرتب کردن ناخن از جمله کاربرد سوهان ناخن محسوب میی شود. بهتر است بدانید ناخن های مرتب و یکدست نشان دهنده این است که شما به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهید و برای زیباسازی دست و ناخن های خود وقت می گذارید. چنانچه شما بخواهید برای زیبا کردن ناخن های خود به سالن های زیبایی بروید هزینه بسیار زیادی را باید متحمل شوید.

سوهان ناخن,ناخن,سوهان ناخن,

شما می توانید تنها با سوهان کشیدن ناخن های خود در خانه زیبایی را به خود هدیه کنید، ناخن های خود را باید در هر دو هفته یکبار سوهان بکشید. ذر ادامه با ما همراه باشید تا با کاربرد سوهان ناخن آشنا شوید.

سوهان کشیدن ناخن ها در فواصل زمانی کم باعث نازک شدن ناخن ها و ترک خوردن آنها می شود، با سوهان زدن ناخن های خود در خانه میتوانید یکی از اصلی ترین فاکتورهای مانیکور ناخن را بدون هیچ هزینه و در خانه انجام دهید.

استفاده از سوهان ناخن و سوهان کشیدن ناخن ها نیاز به کمی دقت دارد چنانچه شما ناخن های خود را با دقت و اصولی سوهان نزنید  به ناخن های خود آسیب می‌رسانید.

روش کار با سوهان ناخن

سوهان های ناخن به طور معمول دو طرفه می باشند که یک طرف آن حالت نرمتر و یک طرف آنها زبر تر می باشد.

معمولا سختی سوهان ها و یا به اصطلاح گریت آن روی بسته بندی آن نوشته شده که درجه سختی معمول آنها بین ۱۸۰ است که برای ناخن های ژلیش شده مناسب هستند و ممکن است که ناخن های طبیعی را بشکند.

بهترین گریت برای سوهان ‌ناخن بین ۲۲۰ الی ۳۰۰ است همچنین شما میتوانید از سوهان های فلزی دو طرف برای سوهان کشیدن ناخن خودتان استفاده کنید، البته برخی از افراد معتقدند که سوهان های فلزی سختی بسیار بالایی دارند و به ناخن های طبیعی آسیب می زند و در صورتیکه با دقت و حوصله انجام نشود ممکن است ناخن ها را بشکند مخصوصاً اگر ناخن های بلندی داشته باشید. استفاده از سوهان های ناخن که حالتی شیشه‌ای یا کریستالی دارند نیز می تواند انتخاب خوبی باشد این سوهان ها براحتی تمیز می شوند و قابلیت شستشو دارند.

سوهان های ناخن که حالت سمباده ای دارند از یک لایه کاغذ سنباده ساخته شدند که دو طرف سوهان می باشند، هر طرف دارای درجه سختی متفاوتی می باشد و به اندازه کافی انعطاف لازم را برای یک سوهان ناخن دارند.

سوهان های ناخن که سرامیکی هستند نیز برای ناخن های نرم و ظریف استفاده می‌شود این گروه از آنها لب پریدگی و شکستگی را در ناخن ها ایجاد نمی کنند.

سوهان های برقی نیز که مدل های مختلفی دارند و به طور معمول ابزارهای حرفه ای مانیکور و کاشته ناخن در سالن های زیبایی هستند.

برای طرز صحیح استفاده از سوهان ناخن ابتدا ناخن هایتان را با کمک ناخن گیر مرتب کنید و اگر‌ می خواهید شکل مربع به ناخن هایتان بدهید در ابتدا باید بالای ناخن خود را صاف کنید.

ناخن,سوهان ناخن,ناخن,

اگر می خواهید که ناخن ها فرم بیضی داشته باشد فرم کلی هلالی مورد نظرتان را با استفاده از ناخن گیر روی ناخن ایجاد کنید و هرگز این کار را با سوهان انجام ندهید زیرا احتمال شکستگی ناخن خود را بسیار بالا می‌برید حال سوهان را به موازات ناخن نگه دارید و به آرامی روی لبه های کناری ناخن خودتان بکشید.

بهترین روش برای سوهان کشیدن ناخن کوتاه این است که از کناره های ناخن شروع کنید و به آرامی به سمت مرکز پیش بروید تا فرم دلخواه تان به وجود بیاید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *