مزایای آشپزی در طبیعت

آشپزی در طبیعت می تواند یکی از هیجان انگیز ترین و لذت بخش ترین کارها باشد که خاطره بی نظیر آن هیچ گاه از ذهن ما بیرون نخواهد رفت. همه می دانیم که برای یک تفریح مناسب و بدون بار اضافی بهتر است که نحوه سفر کردن خود را با به همراه بردن وسایل غیر ضروری سخت نکنیم. بسیاری از وسایل سنگین و جا گیر ما مربوط به آشپزی است. با وجود اینکه غذا خوردن امری ضروری می باشد اما برای یک تفریح خوب راه های ساده تری هم هست که باعث می شود از بردن وسایل اضافی پرهیز کنید. در این مقاله سعی کرده ایم که پخت و پز در طبیعت و شکار و آشپزی در طبیعت را برای شما بیان کنیم.

پخت غذا با برگ

شما می توانید غذایی را که قرار است درست کنید داخل برگ های وحشی بگذارید. گوشت مرغ و یا ماهی های صید شده را درون برگ های وحشی همان منطقه بگذارید و با یک شاخه نرم دور آن را محکم بپیچید و بعد می توانید آن را روی زغال یا کنار آتش قرار دهید که خوب بپزد. همچنین می توان گفت برگ های طبیعی به غذا های طعم و عطر های بی نظیری می دهند. علاوه بر گوشت می توانید سیب زمینی، هویج یا بادمجان را خورد کنید و داخل برگ قرار دهید و کنار آتش بگذارید که کاملا پخته شود. با این کار می توانید هنگام آشپزی در طبیعت با غذاهای جدید با طعم های متفاوتی روبه رو شوید. نکته ای که در هنگام آشپزی در طبیعت باید به آن توجه کنید این است که از چه برگ هایی باید استفاده کنید تا باعث مسمومیت شما نشوند، برگ گردو، برگ مو، برگ فندق می توانند مناسب آشپزی باشند اما برگ درختانی مثل چنار به دلیل اینکه باعث آلرژی می شوند برای پخت و پز در طبیعت توصیه نمی شوند.

آشپزی آسان,آشپزی در طبیعت,آموزش آشپزی,

درست کردن آب جوش با لیوان کاغذی

هنگامی که خسته می شوید احتیاج به یک چایی خوشمزه دارید شما برای اینکار نیازی نیست که با خود کتری بزرگی را حمل کنید. می توانید با به همراه داشتن چند عدد لیوان کاغذی به راحتی آب را به نقطه جوش برسانید و داخل لیوان خود شروع به درست کردن چایی شوید. لیوان های کاغذی را اگر با آب بر روی آتش بگذارید اصلا خطر سوختن نخواهد داشت زیرا نقطه جوش آب از نقطه جوش کاغذ کمتر می باشد با آشپزی در طبیعت می توانید به ایده های جالبی دست پیدا کنید.

درست کردن تخم مرغ با پوست پرتغال

مطمعنا هنگام استراحت برای خود میوه هم تهیه می کنید اگر با خود پرتغال به همراه دارید پوست آن را دور نریزید می توانید به نصف کردن پرتغال به دو قسمت میوه داخل آن را میل کنید و از پوستش به عنوان ظرفی برای پختن تخم مرغ یا درست کردن یک املت بی نظیر استفاده کنید که بدون شک با طعمی لذیذ به همراه خواهد بود. پوست پرتغال هم مانند کاغذ بر روی آتش نخواهد سوخت و نقطه سوخت آن از تخم مرغ کمتر می باشد.

استفاده از فویل آلومینیومی و فریز بی

برای تکه کردن مواد غذایی می توانید از فریز بی استفاده نمایید اما لازم به ذکر است که بگوییم قبل و بعد از انجام دادن کار خود حتما آن را بشویید. می توانید تعدادی سیب زمینی و مقداری سبزیجات و با کمی آب داخل یک فویل آلومینیومی بریزید و آن را خوب بپیچید و روی ذغال قرار دهید تا به طور کامل بپزد و در پایان کار هم مقداری پنیر به آن اضافه کنید و هنگامی که پنیر با حرارت مواد داخل فویل آب شد می توانید به میل نمودن غذا مشغول شوید. برای درست کردن سوسیس می توانید شاخه ای مرطوب انتخاب کنید و سوسیس ها را به آن بزنید و روی آتش آن ها را کباب کنید و یا اینکه از فویل استفاده نمایید.

بهترین آشپزی,شکار و آشپزی,آشپزی آسان,

آشپزی روی تخته چوبی

آشپزی به وسیله تخته یکی از آسان ترین و بهترین روش های پختن غذا در طبیعت می باشد. با استفاده از این روش می توانید به آسانی گوشت های مورد نیاز خود را بپزید. بعد از درست کردن آتش یک تکه چوب راش یا صدر را با خود به همراه داشته باشید اگر هم این نوع از چوب ها در جایی که شما رفته اید وجود ندارد می توانید از چوب هایی استفاده کنید که تمیز باشند البته می توانید قبل از سفر یک تکه چوب تمیز را آماده کنید و با خود ببرید. آن طرفی که قرار است غذا را بر روی آن بگذارید صاف و تمیز کنید و آن را بر روی آتش قرار دهید تا گوشت شما به آرامی شروع به پختن نمایید.

درست کردن کوره به سنگ

آشپزی در طبیعت را می توانید با استفاده از درست کردن یک کوره سنگی انجام دهید. با سنگ های کنار رودخانه یا هر سنگ ریزه ای که در کنار شما قرار دارد می توانید یک کوره درست نمایید، آتش را روشن نمایید و در کنار آتش سنگ های ریز را قرار دهید و دور تا دور سنگ ها را باید با گل بپوشانید و به صورت دیواری آن را بالا بیاورید تا باد به کوره نرسد و یا اینکه زمین را کمی بکنید و ذغال های داغ را داخل کوره بریزید و بر روی ذغال ها سنگ قرار دهید غذای مورد نظر خود را بر روی سنگ ها قرار دهید و دوباره روی گوشت ها سنگ قرار دهید و ذغال را بر روی سنگ ها بریزید به این صورت هر دو طرف گوشت به خوبی با حرارت در تماس خواهد بود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *