طرز تهیه رب خانگی برای اطمینان از ارگانیک بودن آن

بسیاری از خانم های خانه دار به دنبال پاسخ سوال این که چطور به تهیه رب خانگی بپردازند هستند، برای تهیه رب خانگی گوجه فرنگی را هنگام خرید یا چیدن از زمین کشاورزی تهیه کنید که بیضی شکل، دارای گوشت بیشتر و آب دار باشد، باید توجه داشته باشید که گوجه فرنگی کاملا رسیده و قرمز باشد و قسمت هایی از گوجه سبز یا زرد و سفید نباشد!. برای تهیه رب خانگی به موادی نیاز دارید که شامل؛

گوجه فرنگی (اندازه آن به خواسته افراد بستگی دارد اما ۱۰۰کیلو گرم مناسب است)

آب

روغن

نمک

توری سیمی با خانه های بسیار ریز.

تهیه رب خانگی,روش درست کردن رب خانگی,نحوه درست کردن رب گوجه,

طرز تهیه رب گوجه فرنگی

نحوه درست کردن رب گوجه به این صورت است که ابتدا گوجه های خریداری شده را کاملا بشوید، و بعد از وسط به دو قاچ تقسیم کنید و در دیگ بیندازید. باید روی گوجه ها را آب بگیرد و بعد اجازه دهید تا به جوش بیاید. گوجه ها باید به حدی بجوشند که پوست آن ها به راحتی کنده شود، در حالی گوجه ها در حال جوشیدن هستند آن ها را بر روی توری سیمی بریزید و روی توری گوجه ها را حرکت دهید تا پوست و دانه آن ها جدا شده و آب آن باقی بماند، برخی افراد برای این کار از چلو صافی استفاده می کنند.

اما توجه داشته باشید که این راه کار موجب کپک زدن و ترش شدن رب می گردد، چرا که خانه های چلو صافی درشت است و دانه گوجه را رد می کند اما بعضی از چلو صافی ها هم ممکن است خانه های بسیار ریزی داشته باشند و دانه را رد نکنند. در بازار دستگاه های وجود دارد که آب گوجه را می گیرند و به طور آماده به مشتری تحویل می دهند این کار به مراتب جوشاندن رب در خانه را بسیار آسان تر می کند، و بعد گرفتن آب گوجه تهیه رب خانگی شروع می شود.

تهیه رب خانگی,روش درست کردن رب خانگی,نحوه درست کردن رب گوجه,

باید آب گرفته شده از گوجه ها را تا حدی بجوشانید که غلیظ شده و رب چلپ چلپ به هوا پرت شود، در این مرحله می توانید نمک اضافه کنید، اضافه کردن نمک کمک می کند تا از خراب شدن زود رب جلوگیری شود. نکته مهم  در روش درست کردن رب خانگی میزان غلیظ شدن رب می باشد، رب اگر شل و آب دار باشد ممکن است به سرعت کپک بزند و خراب شود و اگر خیلی سفت باشد طعم سوختگی خواهد داد و برای استفاده به دلیل سفت بودن کمی مشکل به وجود می آید، برای این که مشخص کنید چه زمانی آماده شدن رب فرا می رسد می توانید با کفگیر در کف قابلمه خطی بکشید و شکافی که ایجاد می شود اگر دیر به دیر پر شود و شکاف بر جای باقی بماند رب آماده شده است. باید هر چند دقیقه رب را هم بزنید به خصوص در اواخر پخت چرا که ممکن است ته بگیرد و طعم سوختگی بدهد. بعد از این که رب شما غلیظ شد در مرحله آخر می توانید روغن را اضافه کنید، و بعد هم بزنید تا رب خوب تف بخورد میزان اضافه کردن روغن به شما بستگی دارد. اضافه کردن روغن برای خوش رنگی رب و عدم یخ زدگی در فریزر و یخچال است، بعد از آماده شدن رب را درون ظرف بزرگی بریزید و اجازه دهید کاملا سرد شود و آماده بسته بندی شود.

نکاتی برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

در بازار دو نوع گوجه فرنگی وجود دارد؛ محلی و گلخانه ای، که از هر دو نوع آن می توانید در تهیه رب خانگی استفاده کنید هر کدام از آن ها مزایا و کاستی هایی دارد. توجه داشته باشید که گوجه فرنگی محلی رب بسیار کمتری می دهد، اما خب موجب می شود که دیرتر خراب شود و کپک نزند. و در عوض گوجه فرنگی گلخانه ای قیمت بیشتری دارد اما معمولا رب بیشتر از آن حاصل می شود، به طور کلی به ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم گوجه فرنگی گوشتی و آب دار حدودا بین ۱۰ تا۱۵ کیلوگرم رب حاصل می شود.

تهیه رب خانگی,روش درست کردن رب خانگی,نحوه درست کردن رب گوجه,

در نحوه درست کردن رب گوجه از گوجه فرنگی های لهیده، سبز  خود داری کنید چرا که موجب خرابی و کپک رب می شود. در اکثر خانه های روستایی رب را بر روی آتش و در فضای باز می پزند،چرا که جوشانیدن رب ممکن است زمان بسیار زیادی  می برد و ممکن است مصرف گاز خانگی را بسیار بالا ببرد، توری های سیمی همان توری های خانه ریزی می باشند که در منازل برای پنجره ها استفاده می شوند تا حشرات به داخل خانه ورود نکنند. البته دقت داشته باشید که در بازار هم توری های مخصوص جوشاندن رب به فروش می رسد. بهتر است در صورت امکان برای جوشاندن رب از دیگ مسی استفاده کنید.

بنزوات سدیم در رب!

در واقع یکی از افزودنی هایی که روند کپک زدن رب را به تاخیر می اندازد بنزوات سدیم است، این ماده شیمیایی است. البته خود گوجه فرنگی دارای اسید بنزوئیک است اما به حدی نیست که روند خرابی و کپک رب را به تاخیر بیندازد، به همین علت برخی از افراد سودجو سعی دارند که از این ماده در روش درست کردن رب خانگی استفاده کنند برای جلوگیری از استفاده این ماده و اطمینان از ارگانیک بودن رب بهتر است خودتان دست به کار شوید و رب خانگی تهیه کنید!.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *