طرز تهیه انواع کوکوهای خوشمزه

انواع کوکوهای ساده، براای صرفه جویی در زمان بسیار مناسب هستند و اکثرا افراد شاغل از غذاها و کوکوهای ساده استفاده می کنند. البته در کل کوکو یک غذای بسیار راحت است که در زمان بسیار کم درست می شود.

کوکوها انواع بسیار مختلفی دارند و تقریبا برخی از انواع آن ها، فی البداهه درست و اختراع شده اند؛ به گونه ای که بعضی از مواد موجود در منزل را با هم ترکیب کرده اند و نتیجه این ترکیبات یک کوکوی بسیار خوشمزه و خوش طعم می شود.

حال اگر قصد دارید که برخی از خوش طعم ترین کوکوها را یاد بگیرید، حتما تا انتها این مقاله را بخوانید.

انواع کوکوهای ساده,طرز تهیه انواع کوکو,انواع کوکوهای ساده,

انواع کوکوها و طرز تهیه آن ها

برای طرز تهیه انواع کوکو، لازم نیست که شما نکات سخت و دشواری را پشت سر بگذارید. کافی است که مواد لازم و ضرروی این غذا را در اختیار داشته باشید؛ سپس می توان بقیه مواد موجود را به مایه اصلی اضافه کنیم.

برخی از آن ها عبارت اند از:

طرز تهیه انواع کوکو,انواع کوکوهای ساده,طرز تهیه انواع کوکو,

کوکو سیب زمینی

مواد لازم: تخم مرغ، سیب زمینی، شوید خشک، نمک و ادویه به میزان لازم

برای درست کردن کوکوی سیب زمینی، شما می توانید هم از سیب زمینی آب پز و هم خام استفاده کنید‌. مدل و نوع اصلی کوکو سیب زمینی، با سیب زمینی پخته شده است؛  اما در برخی از شهرستان ها، به صورت دیگری یعنی با سیب زمینی خام رنده شده تهیه می شود( البته به یاد داشته باشید که انواع کوکو سیب زمینی، به یک نوع طبخ می شوند.)

در ابتدا برای درست کردن کوکوی سیب زمینی، شما باید سیب زمینی ها را خوب بپزید تا نرم شوند. پس از این که سیب زمینی ها پخت، آن ها را با دندانه ریز رنده کنید و بعد تخم مرغ ها را به آن ها اضاف کنید.

همچنین این موضوع را فراموش نکنید که  میزان سیب زمینی هر چقدر است؛ تعداد تخم مرغ ها باید نصف باشد. مثلا اگر از 4 سیب زمینی استفاده می کنید، تخم مرغ ها باید دو عدد باشند‌.

پس از این که تخم مرغ ها را اضافه کردید، مواد را خوب ورز دهید تا حال خمیری شکل پیدا کنند و بعد نمک، فلفل، زردچوبه، شوید خشک و آویشن( اختیاری) را اضافه کنید. بعد از این که موادها خوب با یکدیگر مخلوط شدند، مقداری از مواد را برداشته و به مدل دلخواه شکل دهید و سپس درون ظرف که روغن در آن داغ شده بیاندازید‌. زمانی که کوکوها خوب قهوه ای رنگ شدند، آن ها آماده میل کردن می باشند.

کوکو سبزی

همان طور که در مطالب قبل تر به این موضوع اشاره کردیم، برای طرز تهیه انواع کوکو، کافی است که مواد اصلی و ضروی را در اختیار داشته باشیم. این مواد ضروری تخم مرغ می باشد که در همه کوکوها موجود است.

مواد لازم: تخم مرغ، سبزی تره، شوید، سیر، گشنیز، شنبلیله، در صورت دلخواه کمی برگ کاهو، نمک و ادویه لازم

برای خوش طعم شدن کوکوی سبزی، شما حتما باید از سبزی های تازه و معطر استفاه کنید. زیرا سبزی های خشک در تخم مرغ از هم باز می شوند و کوکو هم چسبندگی  خود را از دست می دهد.

برای تهیه کردن کوکو باید در ابتدا سبزی ها را خوب خرد کنید تا همه آن ها به صورت یک دست ریز شوند. سپس تخم مرغ را به سبزی ها اضافه کنید( تعداد تخم مرغ ها نباید به گونه ای باشد که مواد خیلی رقیق شود).

پس از افزودن تخم مرغ ها، ادویه هایی مثل نمک، فلفل را اضافه کنید و بعد از مخلوط شدن مواد، سیر رنده شده را به مایه کوکو بیافزایید. پس از این که سبزی ها تمام مواد را جذب کردند، آن ها را با قاشق بردارید و درون ظرف از قبل داغ شده با روغن بریزید.

البته به یاد داشته باشید که مایه کوکو سبزی رقیق تر از مواد دیگر کوکوها است و حتما باید با قاشق آن را درون روغن بریزید. پس از این که خوب یک طرف کوکو سرخ شد، می توانید آن را بر گردانید تا طرف دیگر هم کاملا پخته شود.

کوکو سویا

معمولا تمام زنان ایرانی، طرز تهیه انواع کوکو را بلد هستند و انواع آن ها را در منزل درست می کنند. یکی دیگر از این انواع کوکوها، کوکو سویا می باشد که همانند بقیه، با ماده اصلی تخم مرغ درست می شود.

مواد لازم: تخم مرغ، سویا، شنبلیله، نمک و فلفل به میزان لازم

برای درست کردن کوکو سویا، ابتدا باید سویاها را در آب بگذارید تا نرم شوند؛ زیرا دانه های سویا، خشک و سفت هستند. پس از گذشت مدت کوتاهی که سویاها خیس شدند، آن ها را درون ظرف مورد نظر بریزید و تخم مرغ ها را به آن ها اضافه کنید.

بعد از این که مواد به خوبی مخلوط شدند شنبلیله و ادویه را اضافه کنید و باز هم مخلوط کنید. این کوکو هم همانند کوکوی سبزی کمی رقیق است و نمی توانید با دست آن را حالت دهید و حتما به قاشق یا ملاقه نیاز دارید.

انواع کوکوهای ساده,طرز تهیه انواع کوکو,انواع کوکوهای ساده,

زمانی که مواد مخلوط شدند، یک قاشق پر را درون ماهیتابه حاوی روغن بریزید و منتظر بمانید تا کاملا یک طرف کوکو سرخ شود. بعد از این که دو طرف کوکو سرخ شد، می توانید آن را میل کنید. ( در صورت دلخواه می توانید سیب زمینی آبپز شده هم به مواد کوکو اضافه کنید.)

برای آموختن طرز تهیه انواع کوکو، کافی است که تنها دستور پخت اصلی را بلد باشید؛ زیرا تمام کوکوها با هر محتوایی، یک دستور پخت مشخص دارند؛ فقط مواد تشکیل دهنده آن ها، به جز تخم مرغ، با یکدیگر متفاوت است.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *