چه حیوانات خنده دار و بامزه ای می توانند مثل انسان بخندند؟

در بین ما انسان ها خنده می تواند موارد زیادی از جمله عواطف، صمیمیت و یا ناراحتی را نشان دهد. اما در بین حیوانات خنده معمولاً چیزی مثل “الان وقت بازی است – من واقعاً به دنبال گلوی شما نیستم و نمی‌ خواهم به شما آسیب برسانم ” معنی می شود.

بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه کالیفرنیا احتمالاً حداقل 65 موجود و حیوان متفاوت وجود دارد که می توانند بخندند. همچنین به گفته محققان خنده در ابتدای شروع بقا یعنی در انسان های پیشین، وجود نداشته و با تکامل در انسان ها شکل خنده گرفته است.

در ادامه خواهید خواند که خنده حیوانات خنده دار و بامزه دقیقا به شکل ظاهر می شود.

بامزه,حیوانات خنده دار,خنده حیوانات,

کلاغ ها

یکی از باهوش ترین پرندگان دنیا کلاغ می باشد. با تحقیقات بر روی کلاغ سیاه و زاغ و… متوجه شدند که این پرنده می تواند حس شوخ طبعی و بامزگی را به خوبی تشخیص دهد و درک کند.

کلاغ ها علاوه بر آن که می توانند خنده و گریه انسان ها را تشخیص دهند قابلیت این را هم که خودشان به هنگام خندیدن انسان بخندند و واکنش نشان دهند را دارند.

کلاغ های سیاه اغلب با خندیدن به یکدیگر شروع بازی، عملیاتی مانند فرار و یا دزدیدن غذایی را اطلاع می دهند.

موش ها

جالب است بدانید که خانواده موش ها مانند صحرایی، همستر یا فاضلابی می توانند بخندند. خنده آن ها دارای نویز های صدای آرامی است که تنها هم آدمی که نزدیک آن ها باشد قادر به شنیدن و متوجه شدن است. البته اگر ادعا دارید گوش هایی تیز دارید می توانید در هنگام بازی با این دسته از موش ها صدای خندیدنشان را تشخیص دهید.

خنده دار,بامزه,حیوانات خنده دار,

لازم به ذکر است که بدانید خندیدن باعث تولید مواد شیمایی در بدن موش ها می شود. موش های خرمایی و صحرایی به شدت قلقلکی هستند و اگر دوستی کنار خود داشته باشند احتمال اینکه بتوانند ده دقیقه بطور کامل بخندند وجود دارد. 

دلفین ها

درخشان ترین حیوان از نظر هوش در میان حیوانات آبزی دلفین می باشد. این حیوانات خنده دار و بامزه همیشه لبخندی دلنشین بر روی لب هایشان دارند که البته این یکی از ویژگی های ظاهری آن ها به شمار می رود زیرا اگر یک دلفین ناراحت و غمگین هم باشد آن لبخند و شکل ظاهری دهان همچنان بر روی صورتش قرار دارد.

دلفین ها به هنگام خندیدن هیچ صدایی از خود تولید نمی کنند و کاملا بی صدا قهقهه می زنند. این آبزی دوست داشتنی قادر به درک خنده انسان ها است و مانند کودک وقتی می تواند انسان ها را بخنداند یا شاد کند خوشحال می شود و ذوق می کند.

سگ ها

سگ ها جز دسته حیوانات بازیگوش قرار دارند. اگر شما در نزدیکی خود سگی داشته باشید قطعا از صداهای عجیب و غریب آن ها در برخی از ساعات شبانه روز هم مطلع هستید و کاملا می دانید که خنده سگ چگونه است.  باید گفت که خنده سگ مقداری شبیه به دم و باز دم به صورت کاملا عمیق می باشد.

این حیوانات دوست داشتنی اغلب برای جلب توجه یا هنگامی که از شما درخواستی چون هم بازی شدن دارند می خندند. حیواناتی دوست داشتنی و وفادار که نظیرش را در بین انسان ها سخت می توانید پیدا کنید.

خنده حیوانات,خنده دار,بامزه,

  1. گوزن کوه راکی

یکی دیگر حیوانات گوزن کوه راکی است که به هنگام خندیدن صدایی مانند جیر جیر را از خود تولید می کند.

در بین لیست 65 تایی حیواناتی با لبخند و خنده نهنگ قاتل، گوری و شامپانزه ها و چند حیوان نوع از حیوانات پستاندار دیگر وجود دارد. همچنین تحقیقات هنوز بر روی خزندگان ادامه دارد اما تا به اینجا هیچ یادداشتی مبنا بر این که آن ها هم می‌توانند این ویژگی را داشته باشند یافت نشده است.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *