سرکه گوجه فرنگی چگونه درست می شود؟

سرکه گوجه فرنگی یک محصول در صنعت آشپزی است که برای تهیه آن، آب گوجه فرنگی را تخمیر می کنند. برای پروسه ساخت سرکه گوجه فرنگی همانند تهیه دیگر سرکه ها عمل می شود البته با چند تفاوت کوچک. طعم این سرکه بسیار قوی است و همان گوجه فرنگی را می دهد البته طعمی تند و تیز تر و برای غذاهایی که پایه اولیه شان با گوجه و سس کچاپ پخته می شود بسیار مناسب هستند و تاثیر بسزایی بر طعم آن دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که لازم است در مورد سرکه گوجه فرنگی بدانید را برای تان شرح دهیم.

خواص سرکه گوجه فرنگی,سرکه,سرکه گوجه فرنگی,

پروسه درست کردن سرکه گوجه فرنگی

همانطور که مشخص است برای گرفتن سرکه گوجه فرنگی حتما باید گوجه تهیه شود. آن هم به این صورت که ابتدا پوست گوجه ها را گرفته و آن ها را فشرده می کنند تا آب شان کامل گرفته شود.

بعد از گرفتن آب گوجه ها باید به مقدار متناسب به آب گوجه فرنگی به آن مخمر بیفزایید. اگر نمی دانید باید بگوییم که مخمر در هر چیزی همانند یک ارگانیسم تک سلولی است که تمام قند داخل محلول را جذب خود می کند. مخمر در واقع الکل موجود در مایعات را همانند یک ماده اضافی دفع می کند. جالب است بدانید که هر میوه یا مواد خوراکی که به پوره تبدیل شود را می توان به نوشیدنی الکلی تبدیل نمود. اما برای سکه گیری از آب یا پوره گوجه فرنگی باید 2 هفته صبر کنید تا آب گوجه که مقداری الکل در آن وجود دارد به سرکه تبدیل گردد.

خواص سرکه گوجه فرنگی,سرکه,سرکه گوجه فرنگی,

خب در این مرحله آب گوجه به شراب گوجه تبدیل می شود و از اینجا به بعد باید آن را در هوای آزاد قرار دهید تا تمامی الکل موجود در به اسید استیک تبدیل گردد. اگر برای انجام این فرایند و تبدیل سازی عجله داشته باشید می توانید برای گرفتن نتیجه سریع تر کمی به آن مادر سرکه بیفزایید تا اسید استیک زودتر به وجود بیاید.

البته این موضوع را به یاد داشته باشید که اکثر سرکه ها در فرایند تخمیر به صورت نرمال و طبیعی مادر سرکه تولید می کنند برای ساخت سرکه جدید دردسرهای کمتری نسبت به سرکه های قدیمی خواهید کشید.

در فرایندی که شراب گوجه کم کم تبدیل به سرکه گوجه می شود، باید آن را در محیطی گرم بگذارید و درب ظرف را کامل باز گذاشته تا هوا بخورد و رویش را با یک پارچه طوری بپوشانید تا گرد و غبار یا آلودگی وارد آن نشود.

خواص سرکه گوجه فرنگی,سرکه,سرکه گوجه فرنگی,

خواص سرکه گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در علم پزشکی و سلامت به عنوان یک بمب انرژی و ویتامین شناخته می شود و در دسته بندی میوه جات هم قرار می گیرد و مهم تر از آن تمامی این موارد در مورد سرکه اش هم صدق می کند. یکی از خواص سرکه گوجه فرنگی این است که با وجود ویتامین C که در آن وجود دارد آنتی اکسیدان بدن را افزایش می دهد.

کار اصلی آنتی اکسیدان مبارزه با رادیکال های آزاد خون بوده و از طرف دیگر هم تمامی آسیب های اکسیداتیو را از بین برده و یا کمتر می کند. لازم به ذکر است که بدانید مصرف سرکه گوجه فرنگی باعث سم زدایی بدن هم می شود.

در سرکه گوجه ویتامین آ بسیاری هم وجود دارد که برای تولید گلبول های قرمز خون بسیار مفید می باشد و همچنین به انتقال اکسیژن به دیگر اندام های بدن نیز کمک می کند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *