چگونه سن حیوانات را تشخیص بدهیم؟

در حال حاضر راهکارهای مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها؛ سن حیوانات را تشخیص دهید. البته بهتر است توجه داشته باشید که نحوه تشخیص سن هر کدام از حیوانات، با یکدیگر متفاوت است.
به طور معمول عجایبی در مورد حیوانات وجود دارد که بهتر است با آن ها آشنایی داشته باشید. نحوه تشخیص سن حیوانات اصلا کار سختی نیست و دانستن سن آن ها به شما کمک می کند اطلاعات کامل تری درباره ویژگی شان، به دست آورید.
به طور معمول برای تشخیص سن برخی حیوانات؛ از اشعه ایکس جهت عکس برداری ساختار اسکلتی درونی آن ها، استفاده می کنند.

حیوانات,سن,عجایب,
در واقع این ساختارها شامل نقاط رشدی می شوند که به صورت تقریبی سن حیوانات را نشان می دهند. برای تشخیص دادن سن برخی از پستانداران نیز؛ متخصصان از روی دندان ها حدس می زنند که سن حیوان مورد نظر، تقریبا چقدر است.
بهتر است بدانید؛ در بعضی از گونه های جانوری، دندان تا سن مشخصی رشد نمی کند همچنین در برخی دیگر از حیوانات نیز وجود دندان پوسیده می تواند نشان دهنده سن بالای آن ها باشد.

مهم ترین سرنخ ها برای تشخیص سن حیوانات مختلف

همان طور که گفته شد؛ عجایبی در مورد حیوانات مختلف وجود دارد که برخی از آن ها می توانند به عنوان یک سرنخ مهم، برای تشخیص سن به شما کمک کنند. مثلا یکی از رایج ترین سرنخ ها؛ توجه به پوست، پشم و خز آن ها است.
برخی از حیوانات هنگام پیری؛ پوست شان چروک و موهای شان هم سپید می شود. این سرنخ ها به صورت ظاهری هستند و هر کسی می تواند به راحتی آن را تشخیص دهد.
برای تشخیص سن حیوانات می توانید از چشم ها و گوش ها نیز؛ کمک بگیرید. در واقع هر چقدر سن آن ها بالاتر برود؛ حس شنوایی و بینایی شان هم به مرور زمان کاهش می یابد و دچار مشکل می شود. برای تشخیص سن حیوانات از این روش؛ باید آن ها را به یک متخصص نشان دهید تا مورد معاینه بینایی و شنوایی قرار بگیرند.
یکی دیگر از روش ها برای تشخیص سن حیوانات گربه سان؛ دقت به موهای بدن شان است. در واقع از عجایبی در مورد حیوانات گربه سان؛ می توان به شکننده یا خشک شدن موها به علت افزایش سن، اشاره کرد. موهای این دسته از حیوانات؛ به مرور زمان بور می شود و نرمی و رنگ اولیه خود را از دست می دهد.
بهتر است بدانید؛ حدس زدن سن حیوانات دریایی، خیلی کار راحتی نیست و به مهارت بالایی نیاز دارد. برای مثال؛ محققان برای تشخیص دادن سن ماهی ها، استخوان های ریز

حیوانات,سن,عجایب,

داخل گوش شان را مورد بررسی قرار می دهند. همچنین سن نهنگ ها را از طریق ایجاد یک خراشیدگی بر روی پوست شان یا آزمایش دی ان ای، به دست می آورند.
بهتر است بدانید که تشخیص سن حیوانات به عوامل مختلف زیادی بستگی دارد و هر کسی می تواند با بهره گرفتن از این روش های ذکر شده؛ سن تقریبی حیوانات را حدس بزند. اما و اگر می خواهید سن دقیق حیوانات تان را بدانید؛ بهتر است آن ها را نزد متخصصان مربوطه ببرید تا آزمایش های لازم را به طور کامل، انجام دهند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *