راههای تشخیص روغن زیتون اصل از فیک

تشخیص روغن زیتون اصل، همیشه جزو کارهای نسبتا دشوار محسوب می شود. زیرا امروزه روغن های بسیاری با عنوان روغن زیتون تولید می شوند و خب فایده ای هم ندارند‌. این محصول، جزو روغن های درمانی و خوراکی پر طرفدار محسوب هم به شمار می رود، زیرا فواید بسیاری دارد.

حال برای تشخیص دادن روغن زیتون اصل از تقلبی راه کارهای بسیاری وجود دارد که در ادامه ما کاملا به شما آموزش می دهیم چگونه اصل این روغن را بیابید.

شناخت روغن زیتون اصل

روغن زیتون,سلامت,سلامتی,

روغن زیتون اصل درست است که فواید بسیاری دارد، اما حتما فرد باید بتواند اصل او را بیابد تا از فواید و مزایا روغن زیتون بهره مند شود. برای مطلع شدن و شناخت روغن زیتون اصل و بکر از تقلبی، همان طور که ذکر شد راه کارهایی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از؛

بوی روغن

یکی از مهم ترین روش ها برای تشخیص روغن زیتون اصل، توجه نمودن به بوی آن می باشد. روغن زیتون هایی که خالص و ارگانیک باشند، بو مخصوصی دارند. معمولا اکثر روغن زیتون هایی که امروزه اخیرا به فروش می رسند، بدون بو هستند که این درست نیست.

این روغن اگر اصل باشد، باید بوی برگ درختان زیتون و حتی میوه او را دهد که ممکن است تحمل این بو در قالب روغن، کمی برای افراد دشوار و زننده باشد.

رنگ روغن

موضوع مهم دیگری که به شناخت روغن های اصلی از تقلبی کمک بسیار زیادی می کند، توجه کردن به رنگ آن می باشد. روغن های زیتون اصل که فواید زیادی دارند، نباید رنگ خیلی روشن یا خیلی تیره ای داشته باشند.

رنگ اصلی روغن زیتون سبز روشن است. همچنین روغن هایی که اصل باشند، همانند روغن های غیر تقلبی خیلی شفاف نیستند و کمی عصاره زیتون در خود دارند که خب قطعا استفاده از این روغن ها، خواص زیادتری هم دارد. پس از دقت کردن به بو، برای تشخیص روغن زیتون اصل، حتما به رنگ و شفافیت آن هم توجه فرمایید.

روغن زیتون چه فوایدی دارد؟

بدون شک همه ما با خواص کم و زیاد روغن زیتون، آشنا هستیم. اما اگر راجب مزایای این روغن معجزه آسا هنوز چیزی نمی دانید، باید بیان‌ کنیم‌ که یکی از مهم ترین فواید آن، برای چربی سوزی و کاهش کلسترول بدن می باشد.

روغن زیتون کلسترول کمتری نسبت به روغن های آفتابگردان دارد و به همین دلیل افرادی که در دوره رژیم به سر می برند، برای استفاده نکردن از روغن های پر کلسترول می توان از روغن زیتون استفاده کنند.

همچنین این روغن علاوه بر خواص خوراکی خود، به عنوان روغن درمانی هم شناخته می شود. برای انواع ماساژ ها، دردها، شل کننده عضلات و… می توان از روغن زیتون استفاده کرد.

روغن زیتون اصل را از کجا تهیه کنیم؟

روغن زیتون,سلامت,سلامتی,

همان طور که برای شناختن روغن زیتون اصل، باید به نکاتی توجه کرد، حتما برای خریدن او هم باید دقت زیادی داشت تا افراد سودجو نتوانند با روغن های تقلبی شما را فریب دهند. برای جواب دادن به سوال روغن زیتون اصل را از کجا تهیه کنیم، می توان گفت این روغن را باید از مراکزی که در حوضه روغن گیری تخصص دارند، تهیه کنید.

مراکزی که به طور ارگانیک روغن زیتون را تولید می کنند، بدون شک روغن های اصل و اورجینال را تولید می کنند. البته برخی از مغازه های مربوطه هم ممکن است که روغن زیتون های اصل را ارائه دهند که ممکن است قیمت روغن ها کمی زیاد باشد.

به دلیل ارگانیک بودن و فواید زیاد، این نرخ قیمت برای تهیه روغن افزایش می یابد. برای خرید این روغن، حتما از معتبر بودن فروشگاه مربوطه اطمینان حاصل فرمایید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *