شلوار جاگر چیست و چه تفاوتی با اسلش دارد؟

در سال‌های اخیر شلوار جاگر به یکی از محبوب‌ترین شلوارهای دنیا تبدیل‌شده است.

شلوارهای جاگر هم جزء شلوارهای راحت و اسپرت محسوب می ‌شوند که پسرانه و دخترانه هم ندارد یعنی هر دو جنسیت می‌ توانند از آن استفاده کنند.

اما برای آقایان معمولاً جزئیاتی در طراحی  و دوخت شان اضافه می ‌شود که آن‌ ها را تبدیل به شلوارهای جاگر مردانه می‌ کند.

این شلوارها تقریباً گشاد هستند و همه‌ شان در قسمت پایین یعنی مچ پا به وسیله یک کش جمع شده ‌اند.

شلوارهای جاگر با جنس پارچه های مختلفی در بازار وجود دارند به این صورت که شما می ‌توانید آن ‌ها را در انواع پارچه ‌های جین کتان و… ببینید.

 

استایل,اسلش,جاگر,

تفاوت‌ شلوار جاگر و اسلش با یکدیگر

شاید شما هم فکر می‌ کردید که تفاوت شلوار جاگر و اسلش چندان زیاد نیست و حتی شاید این دو مدل را با یکدیگر اشتباه می‌ گرفتید درحالیکه جاگر و اسلش دارای تفاوت ‌های بسیاری با یکدیگر هستند شلوارهای جاگر و اسلش هر دو در قسمت کمر کشی هستند و معمولاً در قسمت میانی باید گشادتر باشند و در قسمت پایینی هم یعنی قسمت مچ پا باید تنگ باشند.

همانطور که می ‌دانید شلوارهای جاگر و اسلش هر دو برای یک استایل معمولی و راحت مناسب هستند اما فرق این دو آن‌جا معلوم می ‌شود که شلوارهای اسلش معمولاً برای ورزش هستند و شلوارهای جاگر برای استفاده‌ روتین و روزمره در بیرون از منزل چراکه با شلوار‌های جاگر نمی ‌توان ورزش ‌های سنگین انجام داد و حتی مناسب دویدن و پیاده‌ روی و هم نیستند.

شلوارهای جاگر معمولاً با پارچه ‌های سبک ‌تر ساخته می ‌شوند درحالیکه شلوارهای اسلش معمولاً بافت ضخیم ‌تری دارند و برای ورزش مناسب ‌تراند چرا که در حین ورزش حتما باید تعرق به وجود بیاید و شلوار جاگر اصلا مناسب این کار نیست.

 

انواع مدل شلوارهای جاگر

  • شلوار جاگر مخلمی
  • شلوار جاگر جین آبی
  • شلوار جاگر از جنس کتان
  • شلوار جاگر از جنس مخمل و چرم مناسب برای زمستان

 

شلوار جاگر چه فرقی با شلوار کارگو نظامی دارد؟

عده ‌ای هم هستند که فرق شلوار جاگر و کارگو را نمی‌ دانند و این دو را هم با یکدیگر به‌اشتباه می ‌گیرند شلوار کارگو هم به نوعی همانند جاگر است با این تفاوت که این شلوارها برای سربازهای نظامی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

شلوارهای کارگو دارای جیب‌های زیادی هستند. علت اینکه برای شلوارهای کارگو جیب‌های زیادی قرار دادند به این دلیل است که نظامیان برای انجام کارها و خدمات شان وسایل زیادی احتیاج دارند که می‌ توانند همه آن‌ها را در جیب شلوار خود قرار دهند.

شلوارهای جاگر مردانه و زنانه

همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم شلوارهای جاگر برای استفاده روتین و روزانه مناسب ‌تراند برای مثال آقایان و خانم ها می ‌توانند این شلوار را در میهمانی‌ های دوستانه و بیرون از خانه بپوشند برای آن دسته از خانم‌ ها یا آقایانی که به استایل‌ های ورزشی و اسپرت هم علاقه دارند شلوار جاگر یک گزینه مناسب برای تکمیل استایل شان می ‌باشد.

شلوار جاگر را با چه استایل‌ هایی ست کنیم؟

بهترین گزینه برای ست کردن لباس ‌تان با شلوار و تی ‌شرت است البته این انتخاب برای آقایان است برای خانم‌ هایی که قصد دارند در بیرون از منزل شلوار جاگر بپوشند بهتر است آن را با مانتوهای کوتاه جلو باز و یک تی ‌شرت متناسب با رنگ شلوارشان ست کنند.

 

شلوار,مد,استایل,

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *