هاشور ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

هاشور زدن ابرو یکی از بهترین روش های جدید است که کاملا طبیعی بوده و طرفداران خاص خودش را دارد.

مزیت هاشور زدن ابرو نسبت به سایر روش ها این است که ابروهای شما را به صورت نیمه دائم به رنگ دلخواه تان شکل می دهد و به این ترتیب شما را از مداد و سایه کاملا بی نیاز می کند.

می توان چنین گفت که هاشور ابرو در واقع نوعی تتو موقت است که ابروها را به شکل کاملا طبیعی و زیبا قوس می دهد.

هاشور زدن ابرو به چه افرادی توصیه می شود

 

در صورتی که تمایل ندارید ساعت های طولانی مقابل آینه بایستید و ابروهای خود را با استفاده از مداد، سایه یا لوازم دیگر آرایش کنید؛ هاشور زدن ابرو انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

همچنین اگر ابروهای شما کم پشت بوده یا به علت سوختگی و زخم آسیب دیده اند، می توانید نقص های آن را با کمک هاشور به خوبی از بین ببرید و زیباتر به نظر برسید.

نکاتی که باید برای هاشور زدن ابرو بدانید

آرایش ابرو,ابرو,هاشور ابرو,

 • باید قسمت هایی را که برای تاتو در نظر گرفته اید، به مدت 1 تا 2 هفته از تابش نور خورشید محافظت کنید.
 • چند روز قبل از اقدام به هاشور ابرو، از خوردن مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که ممکن است باعث رقیق شدن خون شما شوند خودداری نمایید.
 • در دوران قاعدگی از تاتو زدن دوری کنید.
 • پس از هاشور زدن ابرو، از پماد استریل چشمی ویتامین آ استفاده کنید. چرا که سایر پمادها حاوی مواد نفتی هستند.

مزایای هاشور ابرو چیست

 • یکی از اصلی ترین مزایای هاشور ابرو بدون شک صرفه جویی در زمان است. اگر ابروهایتان را هاشور بزنید، همیشه مرتب خواهند بود و دیگر نیازی نیست وقت زیادی را صرف مداد کشیدن و سایه زدن کنید.
 • ابروهای هاشور خورده، به صورت جلوه زیباتری می دهند و حتی می توانند باعث شوند چشم ها درشت تر به نظر برسند.
 • افرادی که ابروهای نازک یا کم پشت دارند؛ می توانند با کمک هاشور در رنگ و فرم مناسب و طبیعی، جذاب تر دیده شوند و همچنین ریزش ابروهای خود را پنهان کنند.

عوارض هاشور ابرو چیست

آرایش ابرو,ابرو,هاشور ابرو,

هر روشی، حتی هاشور زدن ابرو نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. به همین دلیل است که متخصصان پوست همواره به افراد توصیه می کنند که برای پیشگیری از عوارض هاشور ابرو و تتو، به مکان های قابل اطمینان مراجعه نمایند.

 • در صورتی که هاشور ابروها در یک مکان غیر بهداشتی انجام شود؛ این احتمال وجود دارد که سطح پوست فرد دچار عفونت گردد. پس برای تاتو به یک مکان بروید.
 • سوزن آلوده می تواند سبب انتقال برخی بیماری ها نظیر ایدز و هپاتیت شود. بنابرین توجه داشته باشید که هاشور ابروها حتما با استفاده از سوزن های یک بار مصرف انجام گیرد.
 • از دیگر عوارض هاشور ابرو بروز زخم های سطحی و خونریزی است. در نتیجه برای انجام آن باید از سوزنی استفاده کرد که کاملا استریل باشد تا احتمال ابتلا به بیماری های عفونی کاهش پیدا کند.
 • ممکن است پس از هاشور ابروها، عفونت و قرمزی آنی رخ دهد. البته این احتمال وجود دارد که حساسیت فرد با تاخیر بروز پیدا کند و حتی تا چند سال طول بکشد.
 • هنگامی که برای هاشور ابروهای تان اقدام می کنید؛ مواد خارجی وارد پوست شما می شود. در چنین موقعی گلبول های سفید به سمت ماده خارجی هجوم می آورند و از طریق بعلیدن رنگ با آن مقابله می کنند.

بنابرین هاشور زدن ابروها برای کسانی که سابقه نقص ایمنی دارند؛ به شدت خطرناک بوده و بهتر است از آن چشم پوشی نمایند

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *