سلطان جنگل کیست؟ | معرفی سلطان جنگل

سلطان جنگل کیست؟

شاید با خود بپرسید فیل ها بزرگتر و باهوش تر، ببرها بزرگتر و قوی تر، یوزپلنگ ها سریعتر، زرافه ها بلندتر و روباه ها باهوش تر هستند. اما چرا تمام این حیوانات از شیر می‌ ترسند؟

می دانید که پادشاه یک کشور معمولاً بزرگترین، قوی ترین یا باهوش ترین فرد آن کشور نیست. در اصل او همیشه فردی الهام بخش است. احتمالا تا اینجا متوجه شده اید که سلطان جنگل کیست؟

جنگل,سلطان جنگل,شیر,

یک فیل واقعاً یک حیوان جذاب یا الهام بخش نیست. رنگ پوست آن خاکستری، چروکیده و بی رمق است. چشمانی خسته، گوش های بزرگ، بینی مضحک و دمی کوچک دارد. همچنین دارای صدایی ناخوشایند و معمولی می باشد. که برای جایگاه پادشاهی چندان جذاب نیست.

ببرها در کنار زیبایی، حیله گر و بی رحم هستند. همه انسان ها می خواهند به ببر خیره شوند و قدرتش را تحسین کنند اما هیچکس شریک تجاری، ببر صفتی را در کنار خود نمی  پذیرد.

زرافه ها از نظر ظاهری دارای شکوه و جلال اند، اما تنها از نظر تناسب.  بد خلق و بد قلق هستند همچنین ظاهری عجیب و غریب نیز دارند. در طبیعت یک حیوان طعمه و ضعیف می باشند. چگونه می توان یک چنین موجودی را که با کمترین صدایی پا به فرار می گذارد، پادشاه نامید؟

همچنین موضوع “روباه ها عاقل تر و زیرک تر هستند” واقعا درست نیست. تنها در داستان و افسانه ها روباه را حیله گر و نقشه کش می‌ نامند. چنین تفکری از این واقعیت ناشی می شود که آنها در عبور از حصارهای مزرعه بسیار عالی عمل می کنند.

این در واقع  ویژگی قابل قبولی برای چنین جایگاهی نیست. شیرها احتمالاً باهوش تر از روباه ها هستند زیرا آنها حیوانات اجتماعی تری هستند.

یوزپلنگ سریع است، این مهمترین چیز است؟ اما آیا دونده سریع بودن اولین ویژگی است که مشخص می کند سلطان جنگل کیست؟ خیر. یوزپلنگ نیز لاغر است و یک فرمانروا باید در تمام شرایط خوش برخورد باشد.

بنابراین می بینید که بسیاری از حیوانات دارای ویژگی هایی هستند که نسبت به شیر برتری دارد. اما شیر بهترین مجموعه ویژگی ها را دارد. او بیشتر از همه اشرافیتی دارد. ظاهری آرام از برتری و اطمینان که در یک سیاستمدار ضروری است. او همچنین یک خانواده خوب و پر از بچه های زیبا دارد و شما برای چنین جایگاهی مرد خانواده می خواهید.

جنگل,سلطان جنگل,شیر,

ویژگی های سلطان جنگل

حال بیایید باهم بفهمیم دلیل پر قدرت بودن شیر چیست؟

در واقع موضوع اصلا قدرت، سرعت یا ارتفاع نیست بلکه تصویر است.

با تصویر یک پادشاه انسانی سازگار است. او واقعا مانند یک پادشاه زندگی می کند و حکومت می کند.

شیرها در گروه های اجتماعی زندگی می کنند.

جنگل,سلطان جنگل,شیر,

درست مانند یک پادشاه، یک شیر بر رعیت خود فرمانروایی می کند. او نیازی به شکار ندارد زیرا غذا توسط خادم هایش تامین می شود. درست مانند یک پادشاه که افراد و زیر دستانش بیشتر امورات را می ‌چرخاند. او تنها دستور دهنده است.

البته شیر باید این خدمات را با محافظت از قوم خود در برابر سارقان و جنایتکاران (کفتارها، شغالها، پلنگها، تمساحها و دیگر حیواناتی که غذای آنها را سرقت می کنند یا نوزادانشان را می کشند) جبران کند.

شیر مسئول حفظ صلح در قلمرو خود است، درست مانند یک پادشاه خوب که در پادشاهی خود صلح برقرار می کند و جنایتکاران و قانون شکنان را سزاوار مجازات می داند. یک شیر باید برای تاج و تخت خود بجنگد زیرا رقبا و مزاحمان می خواهند او را در نبردی برای به دست آوردن تاج و تخت او سرنگون کنند.

فیل ها، یوزپلنگ ها، زرافه ها و ببرها قطعاً با این تصویر مناسب نیستند. همه آنها حیوانات تنها و انزوا طلبی هستند.  آنها تابع نیستند، هر فرد باید خود را تأمین کند.  در مورد گیاهخواران که حتی قلمرو پادشاهی ندارند بلکه این دست از حیوانات زندگی عشایری دارند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *