مشخصات دفتر کار خانگی باید به چه صورت باشد؟

شاید گاهی اوقات به علت تغییر شرایط و وجود یک سری محدودیت ها؛ مجبور شوید که دفترکارتان را به خانه، منتقل کنید. به همین دلیل بهتر است در حین بروز چنین اتفاقی؛ اول از هر چیزی، به فکر مشخصات دفتر کار خانگی مناسب باشید تا بتوانید راحت تر کار کنید.

معمولا اکثر افرادی که دفتر کارشان را به خانه منتقل می کنند؛ از میز و صندلی های ناهار خوری یا مبلمان، بهره می گیرند اما بهتر است بدانید که این کار اصلا مناسب نیست زیرا در دراز مدت، به سلامت جسمی آسیب وارد می کند.

اگر زمانی با چنین شرایطی مواجه شدید؛ پیشنهاد می کنیم اول از هر چیزی، به فکر ایجاد یک دفتر کار مناسب باشید که در آن احساس راحتی کنید و ستون فقرات تان دچار مشکل نشود.

یک دفتر کار سالم و ارگونومیک خانگی؛ باید شامل وسایل استاندارد و باکیفیتی باشد تا فرد سریع خسته نشود و احساس ناراحتی نکند. در ادامه مطلب همراه ما بمانید تا مهم ترین ویژگی های یک دفتر کار سالم خانگی را، در اختیارتان قرار دهیم.

دفتر کار خانگی,یک دفتر کار در خانه,دفتر کار خانگی,

عدم وجود آلودگی صوتی

یکی از مهم ترین مشخصات دفتر کار خانگی سالم؛ که باید حتما آن را در نظر داشته باشید، صدای محیط کار است. در واقع شما باید قسمتی از خانه را برای کار کردن انتخاب کنید که در آن؛ هیچ گونه صدای آزار دهنده ای وجود نداشته باشد زیرا ممکن است تمرکزتان را از دست بدهید.

قرار گرفتن مانیتور در یک موقعیتی عالی

توجه داشته باشید؛ مانیتور در دفتر کارتان باید دقیقا مقابل شما قرار بگیرد تا بتوانید تسلط کافی بر روی آن، داشته باشید. در واقع اگر مانیتور خیلی به صورت نزدیک باشد؛ چشم ها خیلی سریع خسته می شوند و ممکن است دیگر نتوانید کار کنید.

به طور معمول فاصله صورت تان از مانیتور باید حداقل 1 متر باشد تا بتوانید دید بهتری به آن، داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که صفحه مانیتور رو به روی پنجره یا نور قرار نگرفته باشد، زیرا موجب خستگی چشم می شود.

نظم و سازماندهی

یک دفتر کار در خانه,دفتر کار خانگی,یک دفتر کار در خانه,

همان طور که می دانید؛ اگر در کار تان بی نظمی و شلختگی وجود داشته باشد، دائم حواس تان پرت می شود و دیگر تمرکز کافی نخواهید داشت. از این رو می توان گفت که یکی از اصلی ترین و ضروری ترین مشخصات دفتر کار خانگی؛ وجود نظم و سازماندهی است که به هیچ عنوان نباید آن را نادیده گرفت. در واقع اگر دفتر کارتان منظم باشد؛ راحت تر می توانید به وسایل مورد نیازتان، دسترسی پیدا کنید.

تنظیم نور کافی

افرادی که می خواهند در دفتر کارشان سریعا خسته نشوند؛ باید به فکر تنظیم نور کافی باشند زیرا نور می تواند تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از سندروم بینایی رایانه ای و افزایش بهره وری افراد، به جای بگذارد.

در واقع نور شدید؛ افراد را به فشار چشم دیجیتال دچار می کند و همین امر موجب می شود، دیگر نتوانند کارهای شان را به طور کامل انجام دهند. همچنین کمبود نور هم؛ مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد که گاهی اوقات بسیار خطرناک هستند.

از این رو بهتر است نور دفتر کار خانگی تان را به گونه ای تنظیم نمایید که باعث آزار شما نشود. همچنین برای این که در حین کار کردن انرژی بیشتری دریافت کنید؛ پیشنهاد می کنیم اجازه دهید نور طبیعی، وارد اتاق تان شود.

استفاده از صندلی مناسب

دفتر کار خانگی,یک دفتر کار در خانه,دفتر کار خانگی,

افرادی که می خواهند دچار کمردرد و آرتروز گردن نشوند؛ بهتر است حتما از یک صندلی مناسب و استاندارد، بهره بگیرند. در واقع شما باید اطمینان حاصل کنید که صندلی تان؛ به خوبی از کمرتان پشتیبانی می کند و هیچ فشاری به آن وارد نمی شود.

همچنین توجه داشته باشید که یک صندلی استاندارد؛ از خم شدن بدن جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد بین کمر و صندلی، شکافی ایجاد شود. پس فراموش نکنید که استفاده از صندلی راحت؛ جزء مشخصات دفتر کار خانگی سالم است.

ارتفاع میز استاندارد

ارتفاع میز از جمله مهم ترین مواردی است که باید متناسب با کار و بدن شما تنظیم شود. یک میز مناسب، طوری طراحی می شود که فرد هنگام استفاده کردن از آن؛ احساس راحتی داشته باشد. از این رو توصیه می شود با توجه به قدتان؛ یک میز عالی را خریداری کنید که نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد.

در نظر گرفتن یک اتاق کار در هر خانه؛ ایده بسیار مناسبی است زیرا در این صورت، افراد می توانند راحت تر به کارهای شان، رسیدگی کنند. اما از آن جایی که قرار است چندین ساعت به کار کردن مشغول شوید؛ بهتر است مشخصات لازم را برای طراحی آن در نظر بگیرید تا احساس آسایش و راحتی بیشتری داشته باشید.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *