این مواد غذایی را فریز نکنید

فریز کردن مواد غذایی یکی از رایج ترین روش هایی است که می توان از طریق آن مدت زمان نگهداری برخی از خوراکی ها را افزایش داد! بسیاری از مردم خصوصا خانم های خانه دار بر این اعتقاد هستند که هر ماده غذایی را می توان به راحتی فریز کرد آن هم بدون اینکه اتفاقی برایش بیفتد! غافل از اینکه برخی از مواد غذایی قابلیت نگهداری طولانی مدت را ندارند و باید در مدت زمانی کوتاه و به صورت تازه مصرف شوند!

دلایل بسیاری وجود دارد که خانم ها فریز کردن مواد غذایی را ترجیح می دهند! برای مثال با گذاشتن برخی از خوراکی ها در فریزر کار در حین آشپزی راحت تر می شود. مثلا برخی از مواد غذایی را به صورت نیم پز کرده و در فریزر می گذارند و در هنگام آشپزی سریع تر می توانند کارهای شان را انجام دهند!

ضرر غذاهای فریز شده به قدری زیاد است که حتی گاهی ممکن است منجر به از دست دادن سلامتی تان گردد! چراکه برخی از مواد غذایی به سرما واکنش خوبی نشان نمی دهند و همین موضوع موجب می شود تا کیفیت یا طعم آن تغییر کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع غذاهایی که فریز کردن شان مشکل دارد آشنا شوید.

سرخ کردنی ها!

یکی از لذت های خوردت غذاهای سرخ کردنی به همان تردی و برشته شدنی است که در لحظه بعد از سرخ شدن به دست می آید! اما متاسفانه بسیاری از خانم های خانه دار برخی از مواد غذایی را به صورت سرخ شده درون فریزر نگه می دارند! برای مثال کنگر یا بامیه را سرخ می کنند تا در هنگام آشپزی وقت شان کمتر گرفته شود! جدای از این موضوع که فریز کردن مواد غذایی سرخ شده موجب تغییر طعم شان می شود، برای سلامتی هم مضر خواهد بود! چراکه وقتی شما برای گرم کردن غذا پس از در آوردن آن از فریزر درون روغن قرارش می دهید، بازهم روغن اضافی به آن جذب شده و غذایی چرب و پر کالری می شود!

 شیر

اکثر خانم های خانه دار از مضرات فریز کردن مواد غذایی به خوبی اطلاع ندارند! و برای همین فکر می کنند هر چیزی را می شود در فریزر نگه داشت. شیر یکی دیگر از مواد غذایی ممنوعه ای است که نباید آن را فریز کرد! علت های بسیاری هم برای این ممنوعیت وجود دارد. برای مثال پس از اینکه یخ بزند و باز هم آب شود، دیگر مانند روز اول شفاف نخواهد بود و این موضوع ممکن است در حین نوشیدن چندان برای تان خوشایند نباشد!

ماست و مواد لبنی مانند پنیر

در بازار ماست بستنی هایی وجود دارند که بسیار خوش طعم و پرطرفدار هستند! پس باید بگوییم که  منظورمان این ماست بستنی ها نیست! به صورت کلی قرار دادن مواد لبنی مانند شیر، ماست، خامه یا پنیر موجب می شود بافت آن از حالت اولیه در آمده و تغییر طعم و ظاهر دهد. البته این موضوع را هم بگوییم که با فریز کردن مواد غذایی همچون ماست نمی توانید ماست بستنی تهیه کنید! این دسرها در طی یک فرایند دیگر تبدیل به ماده ای خوش طعم و خوش بافت می شوند.

ماکارونی یا انواع سالاد پاستا

باور کنید که قرار دادن مواد غذایی همچون ماکارونی یا پاستا در فریزر اصلا کار درستی نیست! این غذا به خودی خود همانند آب خوردن درست می شود و شما با این کار طعم و مزه آن را تغییر می دهید! در واقع پاستا یا ماکارونی یخ زده پس از آب شدن دیگر شبیه چیزی که اول بوده اند نیستند. قرار دادن سس پاستا و ماکارونی در فریزر مشکلی ندارد اما پاستا پس از یخ زدگی حالتی خمیری یا شل و وا رفته پیدا می کند!

ضرر غذاهای فریز شده,ضررهای غذاهای فریز شده,فریز کردن مواد غذایی,

عسل!

یکی دیگر از ضررهای غذای فریز شده این است که نباید عسل را درون یخچال هم قرار دهید، چه برسد به فریزر! عسل به گونه ای است که اگر آن را در یخچال نگهداری کنید موجب می شود تا شکرک بزند! پس برای نگهداری از عسل بهتر است که آن را در دمای معمولی و محیط آشپزخانه قرار دهید.

کلم و کاهو

از دیگر مواد غذایی که نباید در فریزر نگهدارید باید به سبزیجاتی مانند کاهو و کلم اشاره کنیم. همانطور که می دانید این دو سبزیجات باید حتما به صورت تازه مصرف شوند و اگر مدت زمان زیادی در یخچال بمانند پلاسیده خواهند شد! و در مقابل اگر دچار یخ زندگی شوند بافت شان تغییر پیدا کرده و نرم می شود و اصلا طعم و ظاهر خوشایندی نخواهد داشت!

میوه هایی مانند طالبی یا خربزه

فریز کردن مواد غذایی به خودی خود کار بدی نیست و اگر و مضر بود اصلا نباید در هر خانه ای فریزر وجود می داشت! اما وجود فریزر هم به این معنی نیست که هر چیزی را درون ن بچپانید! شناختن مواد  غذایی و تاثیراتی که می تواند بر روی بدن بگذارد در سلامت شما اهمیت ویژه ای دارند پس آن ها را نا دیده نگیرید! حتما برای شما هم پیش آمده که طالبی یا خربزه را برای مدت نیم روز در یخچال قرار می دهید و متوجه می شوید که تمام مواد خوراکی داخل یخچال تان تغییر طعم داده اند!

یکی از مضرات فریز کردن مواد غذایی همچون میوه جاتی مانند طالبی سبب می شود که طعم و بوی دیگر خوراکی های داخل فریزر یا یخچال را به خود جذب کنند و طعمی نا خوشایند پدید آورند.

مضرات فریز کردن مواد غذایی,ضرر غذاهای فریز شده,ضررهای غذاهای فریز شده,

خامه

فرقی نمی کند که خامه قنادی باشد یا خامه معمولی مخصوص صبحانه! در هر دوی آن ها خصوصا در خامه قنادی سفیده تخم مرغ وجود دارد و همین سبب می شود تا خامه پس از آن شدن تغییر بافت و مزه دهد و یا حتی فاسد شود!

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *