نگهداری از این خوراکی ها در یخچال ممنوع است!

نگهداری خوراکی ها در یخچال اصول و شیوه های مختص به خود را دارد و نمی توان تمام مواد غذایی را در یخچال بگذارید. از گذشته تا به حال اکثر ما فکر می کردیم هر غذایی را در یخچال قرار بدهیم می توانیم زمان طولانی تری از آن ها بهره بگیریم. اما آنچه در واقعیت اتفاق می افتد چیزی متفاوت از افکار ماست. خوراکی ها به دسته های مختلفی از جمله، خشکبار، صیفی جات، سبزیجات، حبوبات، پروتئین ها، غلات و آجیل تقسیم می گردد، و هر کدام به نحوی خاص و در شرایطی ویژه باید نگهداری شوند. حال بیایید با هم مواد غذایی را که نباید در یخچال بگذاریم را بشناسیم.

سیب زمینی

سیب زمینی از جمله خوراکی های ممنوع در یخچال به شمار می رود. این ماده غذایی چه خام و چه پخته نباید به هیچ عنوان در فضای یخچال قرار بگیرد. سیب زمینی نیاز به محیطی خشک و خنک برای ماندگاری بیشتر دارد و بهتر است در پاکت های کاغذی گذاشته شوند. نشاسته موجود در سیب زمینی در مجاورت با سرما به قند تبدیل و علاوه بر تغییر رنگ، مواد زائد فراوانی در بافتش ایجاد می کند.

نان

اگر به نان تازه و نرم علاقه مندید، هرگز نان ها را در یخچال نگذارید. محیط یخچال خمیر نان را خشک و بد مزه می کند، اما فضای فریز می تواند ماندگاری بالاتری برای آن ایجاد نماید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نیز یکی دیگر از خوراکی های ممنوع در یخچال محسوب می گردد. گوجه های تازه را در پاکت کاغذی و در فضای اتاق نگهداری کنید، زیرا سرمای یخچال طعم و رنگ آن ها را بسیار تغییر می دهد، ضمن اینکه پزشکان معتقدند محیط یخچال ویتامین ث موجود در گوجه را به شدت کاهش می دهد.

هندوانه

هندوانه حاوی بتاکاروتن بوده و و اگر در سرمای یخچال نگهداری شود، این ماده ارزشمندش را از دست می دهد. اما میزان آنتی اکسیدان هندوانه در شرایط متفاوت دمایی تغییری نخواهد نمود. هندوانه ای را که قاچ نکرده اید، می توانید مدت طولانی در خارج از یخچال و دمایی معمولی نگهداری نمایید، اما پس از بریدن حتما به محیط سردی همچون یخچال انتقال دهید تا مدت نسبتا بیشتری تازه بماند.

تخم مرغ

نگهداری تخم مرغ در محیط یخچال یا دمای معمولی هر دو یک نتیجه دارند، اما برخی متخصصان معتقدند، گذاشتن تخم مرغ در یخچال مواد مغذی و مفیدش را از بین می برد. اگر مصرف تخم مرغ تان زیاد است، آن ها را در فضای معمولی قرار دهید، اما چنانچه تخم مرغی که خریداری کرده اید را برای مدت طولانی نگه می دارید؛ حتما در یخچال بگذارید.

عسل

ما خوراکی ها را برای اینکه دوام بیشتری داشته باشند، در یخچال می گذاریم. اما ماده ی خوراکی همچون عسل به صورت طبیعی در خودش مواد نگهدارنده و ضدعفونی کننده دارد. پس در دسته خوراکی های ممنوع در یخچال قرار می گیرد. عسل در مجاورت با سرما بسیار سفت شده و به مرور شکرک می زند. علاوه بر اینکه طعم خوبش را نیز از دست خواهد داد.

قهوه

قهوه به دو صورت پودر و دانه می باشد، و بهتر است که در محیط یخچال نباشد. هوا و دمای معمولی بهترین محیط برای نگهداری قهوه بوده و در مجاورت با سرما خشک شده و در زمان تهیه طعم و عطر دلنشینی از خود نشان نمی دهد. فراموش نکنید، قهوه دوست دار تاریکی نیز هست، و تجزیه مواد موجود در آن به کندی صورت می پذیرد.

سیر

سیر از گیاهانی است که به شدت محیط سرد یخچال را دوست داشته و به سرعت شروع به جوانه زدن می کند. این ماده غذایی در طبیعتش مقداری آب و رطوبت را ذخیره می نماید، تا در زمان مناسب به رشد بپردازد، به همین دلیل بهتر است، در فضای معمولی اتاق بماند تا از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد. اگر سیر جوانه بزند، بافت داخلیش هم کاملا تقسیم شده و قابلیت استفاده را ازدست می دهد.

موز

موز از میوه های بسیار مفید و سرشار از ویتامین و املاح معدنی می باشد، که هر اندازه رسیده تر شود، خاصیت بالاتری در خود تولید می کند. موزهایی که لکه های تیره دارند ارزش غذایی فراوانی داشته و اگر در یخچال نگهداری شود، سرعت رسیدنش افزایش یافته و سریع هم فاسد می گردد. پس آن ها را در پاکت های کاغذی گذاشته و در دمای معمولی منزل نگهداری نمایید.

روغن زیتون

روغن زیتون هم در فهرست خوراکی های ممنوع در یخچال قرار می گیرد. این روغن در دمای سرد یخچال و فریزر یخ زده و شما را زمان مصرف با مشکل مواجه می سازد. زیتون میوه ای پر خاصیت و مفید می باشد، که سرشار از ویتامین ای، آهن، منیزیم، فسفر و ویتامین ب است. پس بهترین مکان برای نگهداری این ماده ارزشمند خوراکی دمای معمولی آشپزخانه بوده تا ماندگاری طولانی تری را از آن ببینید.

پیاز

پیاز هم در شمار سبزیجات ریشه ای می باشد، که برای ماندگاری طولانی باید در محیطی کاملا به دور از سرمای زیاد قرار بگیرد، چنانچه پیازها را در یخچال بگذارید سریعا رشد کرده و از درون بافت شان، فرسوده می گردد.

اگر پیاز را پوست گرفتید، حتما به سرعت مصرف نمایید، زیرا این خوردنی مفید خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی دارد و نباید در هوای باز بماند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *