اصول بسیار شیک پذیرایی از مهمانان خاص

پذیرایی از مهمان نیازمند یک سری اصولی است که که شما با رعایت آن ها اوقاتی شاد بی خطر و بیاد ماندنی را برای مهمانان فراهم کنید. آیا شما می خواهید میزبانی شما در همه جهات بی نقص و عالی باشد؟ این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

اول از همه ببینید چه تعداد مهمان دارید. اگر که تعداد بچه ها زیاد بود می توانید یک میز فقط برای بچه ها بچینید. اگر شما می خواهید که بچه ها هم سر همان میز و در کنار بزرگ ترها بنشینند باید برای بچه ها از صندلی های خیلی کوچک استفاده کنید. بعد از ان اینکه چه تعداد از مهمانان می نشینند را تعیین کنین و برای راحتی بیشتر پدر و مادرها بهتر از بچه ها در کنار والدین خود بنشینند.

اگر مهمان مرد هم داشته باشید طبق اصول باید در سمت راست میزبان زن بنشینند و بالعکس اگر مهمان زن در بین مهمانان داشتید باید در سمت راست میزبان مرد بنشیند.

اگر شما قصد گرفتن یک مهمانی بزرگ را دارید یکی از آداب و اصول پذیرایی از مهمان این است که کسانی که ارتباط نزدیکی باهم دارند را در کنار هم بنشانید. خیلی ها دوست دارند که زن و مرد یکی در میان بنشینند اما نیازی نیست.

همچنین تصمیم بگیرید که آیا قصد استفاده از رومیزی را دارید یانه. اگر می خواهید رومیزی استفاده کنید و سفید است و جنس آن لیز است بهتر است زیر آن حتما چیزی بیندازید تا از روی میز لیز نخورد . نکته بعدی اینکه رومیزی باید تقریبا 30 سانتی متر از میز آویزان باشد. اگر شامتان بوفه است باید رومیزی تا زمین باشد.

آداب و اصول پذیرایی از مهمان,اصول پذیرایی از مهمان,اصول پذیرایی و مهمانداری,

وقتی که کار رومیزی تمام شد در این صورت شما می توانید میز را بچینید. اول از همه از تا کردن دستمال ها شروع کنید و آن ها را در وسط جای نشستن هر مهمان قرار دهید بعد از آن چنگال بزرگ را در سمت چپ دستمال و چنگال کوچک سالاد را در سمت چپ چاقو بگذاریدو برای پذیرایی از مهمان اماده شوید.

بشقاب مخصوص سالاد را در سمت چپ چاقوی بزرگ بگذارید. بشقاب غذا نباید قبل از اینکه مهمانان می نشینند روی میز باشد. یک چاقو را در سمت راست دستمال بگذارید طوری که قسمت برش دهنده چاقو به سمت بشقاب قرار گیرد اگر شما غذای استیک و یا مرغ تدارک دیده اید می توانید از چاقوی استیک نیز استفاده کنید.

اگر شما سوپ و سالاد هم دارید باید تعداد قاشق ها را افزایش دهید و دو عدد قاشق روی میز بگذارید همچنین قاشق دسر خوری را می توانید در موقع سرو دسر روی میز بگذارید یا از قبل قاشق را در سمت راست چاقو و قاشق سوپ خوری باید در سمت راست قاشق دسر خوری باشد.

همچنین شما می توانید بشقاب نان را با چاقوی کره خوری در فاصله 5 سانتی متری بالای چنگال ها بگذارید. لیوان آب را بالای چاقو ها و در فاصله 5 سانتی متری بگذارید که در این صورت می توانید نوشیدنی گیلاس و یا چیز دیگری را هم روی میز قرار دهیدو قبل از شام با نوشیدنی به پذیرایی از مهمان ها بپردازید.

پذیرایی از مهمان,آداب و اصول پذیرایی از مهمان,اصول پذیرایی از مهمان,

بهتر است که هیچوقت دو نفری که بحث های طولانی و ادامه دار می کنند را در کنار هم ننشاید و اگر چای و قهوه سرو می کنید بهتر است که فنجان را در سمت راست همه وسایل قرار دهید و در کنار ان در سمت راست قاشق چای خوری بگذارید.

شما می توانید میوه ها را حدود سه چهار ساعت قبل از آمدن مهمانان با سلیقه تمام بچینید برای زیبایی و تزئین بهتر میوه ها می توانید از برگ و گل طبیعی استفاده کنید همچنین انار را به صورت دانه شده سرو کنید.

میز را قبل از آمدن مهمانان می توانید بچینیدیکی دیگر از اصول پذیرایی از مهمان این است که  هر وسیله ای که با دست راست گرفته می شود مثل قاشق و کارد و لیوان را طرف راست بگذارید و هر چیزی که با دست چپ گرفته می شود  مثل چنگال را طرف چپ بگذارید.

اصول پذیرایی و مهمانداری,پذیرایی از مهمان,آداب و اصول پذیرایی از مهمان,

برای زیبایی بیشتر وسط میز می توانید از یک گلدان استفاده کنید اما توجه داشته باشید از گل هایی با عطر تند مثل مریم را روی میز قرار ندهید چرا که عطر گل با غذا قاطی شده و بوی نامناسبی ایجاد می شود.

سعی کنید ظروفی که برای پذیرایی از مهمان استفاده می کنید از نظر رنگ و جنس و نوع هماهنگ باشند برای یک پذیرایی شیک از مهمانان می توانید دو طرف طولی میز را شمع بگذارید و هنگام صرف شام از نور های سالن کم کرده و شمع ها روشن بمانند.

شما می توانید با هر چه در منزل دارید میز را از سادگی درآورده و جلوه زیبا و خاصی به آن بدهید مثلا برای تزئیین روی برنج از زعفران و خلال پسته و… استفاده کنید روی کاسه ماست را با نعناع پودر گل سرخ و زعفران تزئین کنید همچنین برای سبد سبزی هم پیازچه و ترپچه را برش بزنید و در آب سرد بگذارید تا باز شود و برای تزئین استفاده کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *