اشتباهات رایجی که در زندگی مشترک به طلاق ختم می شود

اشتباهات در زندگی مشترک می تواند اکثرا منجر به طلاق شود. با توجه به آمار طلاق در کشور ایران، به خوبی می توان متوجه شد که همه چیز در زندگی های زناشویی بهم ریخته است. اگر از اول ازدواج مراقب رفتار ها و اشتباهایتان باشید، روی هم انباشته نمی شوند و صد در صد به طلاق هم ختم نخواهد شد، ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چه اشتباهاتی در قبل و بعد از ازدواج می تواند به شما آسیب بزند و زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

اشتباهاتی که باعث طلاق در رابطه می شود

ازدواج در سن کم

طبق مطاعات انجام شده توسط محققان، ثابت شده است کسانی که در سنین کم یا زمانی که شناخت کافی از یکدیگر ندارند، ازدواج می کنند در آینده بیشتر دچار اشتباهات زندگی زناشویی می شوند که در آخر هم به طلاق ختم می شود. این اشتباهات می تواند دلیلی بر بی تجربه بودن فرد و اطلاعات کافی نداشتن در مورد همسر باشد که متاسفانه هنوز در برخی از شهرها و روستاهای ایران، رسم زود ازدواج کردن در بین بچه ها رایج است.

تفاهم نداشتن با یکدیگر

همچنین یکی دیگر از دلایل بهم خوردن یک زندگی می تواند تفاوت دو فرد با یکدیگر باشد؛ تصور کنید که دو فرد که کاملا دنیای متفاوتی دارند باهم ازدواج کنند، قطعا بعد از گذشت چند مدت دچار مشکل می شوند و از یکدیگر خسته می شوند. پس مورد دوم برای ازدواج تفاهم داشتن با یکدیگر می باشد؛ زیرا همان طور که گفتیم، اگر تفاهم نباشد، مشکلات زندگی زناشویی زیادتر می شود و در آخر به طلاق منجر می شود.

روابط و دوستی قبل از ازدواج

اگر شما با یک فرد در رابطه هستید ک قصد ازدواج با او را دارید، شاید در آینده زندگیتان به مشکل برخورد کند. برخی از روانشناسان تحقیقاتی بر روی روابط قبل از ازدواج انجام داده اند و متوجه شده اند که رابطه قبل از ازدواج، می تواند باعث بی اعتمادی و شک در بعد از ازدواج شود؛ به گونه ای که فرد دچار وسواس فکری شده و حتی روی طرز صحبت کردن همسر خود هم واکنش نشان می دهد. بنابر این، بی اعتمادی و شک به خوبی باعث به وجود آمدن اشتباهات روابط زناشویی هم می شود.

اشتباهات روابط زناشویی,اشتباهات زندگی زناشویی,مشکلات زندگی زناشویی,

تفاوت خانواده ها با یکدیگر

طبق گفته آریل کوپربرگ یک روانشناس پنسیلوانیایی، خانواده ها هم می توانند برای زوجین مشکل درست کنند و باعث اتمام رابطه آن ها شوند. خانواده ها چه در کشور ایران چه بقیه کشور ها نقش مهمی در ازدواج دو نفر دارند. در برخی ازدواج ها خانواده طرفین با ازدواج راضی هستند، اما در برخی اینگونه نیست و خانواده ها اصلا باهم تفاهم و صمیمت ندارند و در مدت زمان ازدواج آن ها مدام در حال مشکل درست کردن ‌و خاتمه دادن به روابطه آن دو نفر هستند.

قطعا این مشکلات می تواند بر روی روابط زناشویی تاثیر بگذارد و باعث شود که زوجین دچار اشتباهات در زندگی مشترک شوند. البته طلاق در این نوع ازدواج ها حدود 60% درصد می باشد.

نبود صداقت در زندگی

یکی دیگر از مهم ترین اشتباهاتی که به طلاق ختم می شود، صادق نبودن می باشد. صادق نبودن به تنهایی می تواند مشکلات زیادی چه در زندگی کاری، چه در زندگی زناشویی شما درست کند که در اکثر مواقع به طلاق منجر می شود. همچنین طبق آمار های طلاق، ۸۹% طلاق ها به خاطر نبود صداقت در زندگی است.

نبود محبت و علاقه در رابطه

همه ما بی شک آرزوی یک زندگی رویایی را داریم، اما هرگز به این موضوع فکر نکرده ایم که چه کار هایی را می توانیم انجام دهبم که زندگیمان پایدار شود. علاقه ومحبت یکی از مهم ترین مسائلی هستند که  زندگی های بسیار سخت را هم آسان می سازند. اگر در خانه علاقه و محبت از بین بروند، آن خانه به یک میدان جنگ تبدیل شده و زوجین هم به یکدیگر تمایلی ندارند؛ البته کمبود علاقه و محبت یکی از اشتباهات روابط زناشویی است که باید آن را حل کنند.

اشتباهات روابط زناشویی,اشتباهات زندگی زناشویی,مشکلات زندگی زناشویی,

اعتیاد

اعتیاد بی شک یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که افراد دچار می شوند؛ که برخی می توانند از ان نجات پیدا کنند و برخی دیگر نمی توانند و زندگی زناشویی خود را از دست می دهند. متاسفانه بیشترین آمار طلاق در ایران، مربوط به اعتیاد و خیانت می باشد.

 صمیمی بودن بیش از حد با جنس مخالف

در برخی از خانواده ها، صمیمیت با جنس مخالف بسیار عادی و معمولی می باشد و این اصلا موضوع بدی نیست، اما تا جایی که بر روی زندگی زناشویی تاثیر نگذارد. طبق تحقیقات یکی از بزرگترین اشتباهات در زندگی مشترک همین موضوع است که فرد متوجه نمی شود؛ اما بیشترین تاثیر را روی زندگی زناشویی می گذارد و در بیشتر موارد، ادامه این گونه روابط و اهمیت ندادن به همسر، منجر به طلاق با آمار های بالا شده است.

تنوع طلب بودن

یکی دیگر از مشکلات جوامع امروزی که جوانان با آن درگیر هستند، تنوع طلبی می باشد. تنوع طلبی یعنی این که مدام به همسر خود بگویید چهره، تیپ، اخلاق، رفتار و.. خود را عوض کند تا از او خسته نشوید. این موضوع به شدت می تواند زندگی عاطفی و زناشویی شما را تحت تاثیر قرار دهد. به گونه ای که اگر فرد یا همسرتان نتواند خواسته شما را انجام دهد، از او دل سرد و دل زده می شوید و افرادی که مشخصاتی با سلقیه شما را دارند، بیشتر نظرتان را جلب می کنند و این موضوع بی شک یکی از بزرگترین اشتباهات در زندگی مشترک است که متاسفانه جوان های بسیاری درگیر آن هستند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *