اهمیت رابطه جنسی و راههای جاذبه و کیفیت آن

مزایای رابطه جنسی بسیار است و در واقع یکی از اصلی ترین موضوعات در زندگی زناشویی محسوب می شود. رابطه جنسی می تواند از جنبه های متعدد سلامت روانی و جسمی فرد را تامین کند. در واقع جاذبه و جذابیت جنسی شاخه ای از روانشناسی جنسی و یا سکسولوژی می باشد. و عاملی که باعث افزایش وابستگی و عشق  بین زن و شوهر می شود.

حال باید بدانیم که جاذبه و جذابیت جنسی دقیقا چه معنایی داردو چطور می توان میزان آن را افزایش داد؟

اهمیت رابطه جنسی,رابطه جنسی,مزایای رابطه جنسی,

اهمیت جاذبه جنسی در رابطه

طبق گفته روانشناسان امکان دارد که شما با کسی رابطه داشته باشید و آن رابطه سالم و ماندگار و همراه با عشق باشد اما هیچ کشش جنسی بین شما وجود نداشته باشد. در واقع همین رابطه جنسی است که بین رابطه دوستانه و رابطه صمیمی تمایز ایجاد می کند.

چنانچه زن و مردی سن بالا یکدیگر را به قصد ازدواج ملاقات کنند، ممکن است که به رابطه جنسی علاقه زیادی نداشته باشند و بیشتر به دنبال داشتن رابطه دوستانه باشند؛ چرا که این نوع رابطه است که باعث خوشحالی و رضایت آن ها می شود. پس چرا یک رابطه بدون جاذبه جنسی شکل می گیرد؟

شما از صمیمیت دوری می کنید

اهمیت رابطه جنسی به این دلیل است که زن و مرد را به طور خاصی به یکدیگر پیوند می دهد به ویژه زمانی که رابطه بین شما دونفر کنشی جنسی نباشد بلکه برخاسته از صمیمیت و عشق باشد. در آن موقع صمیمیت فراوانی بین شما به وجود خواهد امد.

ممکن است که شما با فردی که نسبت به او کششی ندارید، ناخوداگاه بخواهید که از رابطه جنسی در زندگی تان با آن فرد خود داری کنید. از آنجایی که شما می دانید که یک رابطه رضایت بخش در زندگی نخواهید داشت به این طریق شما خودتان را از آسیب پذیری در مقابل نامزد و یا همسرتان محافظت می کنید.

مزایای رابطه زناشویی,اهمیت رابطه جنسی,رابطه جنسی,

جذابیت جنسی و راه های افزایش ان

اکثر افراد بر این باورند که برای اینکه از لحاظ جنسی جذاب بنظر برسند باید چهره و اندامی زیبا و خاص داشته باشند، آیا واقعا اهمیت رابطه جنسی محدود به این مسائل است؟ در واقع زیبایی فرد یک امر نسبی است و برای هرکس تعریف متفاوتی دارد. اما اینکه چه اتفاقی می افتد که فرد برای دیگری جذابیت جنسی پیدا می کند؟ و بستگی به چه چیزی دارد؟

زیبایی یا جذابیت جنسی؟

زیبایی چهره در واقع ایجاد کننده یک حس خوب در ذهن بیننده است. شما با دیدن یک فردی که زیباست حسی را پیدا می کنید که وقتی به یک گل زیبا نگاه می کنید در شما ایجاد می شود. اما بحث جذابیت جنسی با زیبایی چهره جداست جذابیت جنسی ایجاد یک هیجان حسی است.

طبق گفته کارشناسان فرد زیبا کسی است که شما زمانی که او را می بینید حتی در خیابان نمی توانید از او چشم بردارید اما جذابیت جنسی بیشتر در یک رابطه تعریف می شود. تشخیص زیبایی در هرکس با معیارهای شخصی خودش سنجیده می شود و اهمیت رابطه جنسی تنها به زیبایی محدود نمی شود.

چه چیزهایی بر جذابیت جنسی تاثیر دارند؟

در واقع جذابیت جنسی تاثیر مستقیمی روی رابطه عاشقانه شما با پارتنرتان دارد. اما هیچوقت جاذبه جنسی فقط در اندام شما خلاصه نمی شود. علاقه جنسی که همسرتان به شما دارد ربطی به اندام شما ندارد که اگر باشد رابطه شما در سطح باقی خواهند ماند.

ویژگی های دیگری از اهمیت رابطه جنسی هستند مانند: خوش اخلاقی، صداقت، لحن صدا، شوخ طبعی و… هستند که در میزان جذابیت جنسی شما در نگاه همسرتان تاثیر می گذارد. در اصل همه ویژگی های شخصیتی و رفتاری شماست که در نگاه همسرتان شما را جذاب و خاص می کند.

نگاه جذاب

مهم ترین نقطه در برقراری ارتباط چشم انسان است. این چشم شماست که می تواند راز دل شما را برملا کند. اول از همه مهارت برقراری ارتباط چشمی را یاد بگیرید. زمانی که در کنار همسرتان هستید طوری به او نگاه کنید که گویی این آخرین فرصت شماست. اگر شما لبخند را چاشنی نگاه تان کنید در یک لحظه این نگاه دل همسرتان را ازجا می کند. به واکنش های همسرخود توجه کنید که در چه مواقعی جذاب می شوید که بعد بیشتر تمرین کنید.

مزایای رابطه جنسی,مزایای رابطه زناشویی,اهمیت رابطه جنسی,

مزایای رابطه جنسی

علاوه بر همه موضوعات مزایای رابطه جنسی نیز بی شمار است مثل:

  1. رابطه جنسی به سلامت قلب کمک می کند.
  2. رابطه جنسی باعث تسکین درد می شود.
  3. رابطه جنسی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

غیرقابل پیش بینی بودن

اگر شما بخواهید رابطه خودتان را هرروز و به یک شکل ادامه دهید هم شما و هم همسرتان خسته می شوید سعی کنید به رابطه خودتان تنوع دهید تا از وقت گذرندان باهم لذت ببرید. شما می توانید زمان شکل و مکان رابطه تان را تغییر دهید و همسرتان را حیرت زده کنید که هرروز قبل از دیدن تان با خودش فکر کند که «امروز چه خوابی برایم دیده؟»

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *