دلایل خیانت مردان متاهل از نظر علمی چیست

دلایل خیانت مردان متاهل امروزه با پیدایش شبکه های اجتماعی افزایش یافته است. که خیانت در زندگی زناشویی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. معضل بزرگی که تیشه به ریشه بنیان خانواده می زند و زندگی مشترکی که با کلی امیدواری و وفاداری صورت گرفته است را به کام نابودی می کشاند.

مردان بیشتر دچار خیانت می شوند تا زنان و بیشترین خیانت ها در سن 28 تا50 سالگی  و از سوی مردان است. آیا تا به حال به علت خیانت مردان به زنان فکر کرده آید؟ اگر مایل به دانستن علل خیانت مردان متاهل هستید با ما همراه باشید.

دلایل خیانت مرد متاهل,دلایل خیانت مردان متاهل,علت خیانت مردان متاهل,

تنوع طلبی

برخی از مردان با اینکه ادعای عاشقی و وفاداری نسبت به همسر خود دارند باز به او خیانت می کنند دلیل آن هم تنوع طلبی آن هاست و تمایل به تجربه هر نوع رابطه ای را دارد.

مردانی که نیاز به کنترل دارند

بعضی از مردان باید کنترل شوند چرا که بی وفایی در وجودشان است و اگر کنترل نشوند به خیانت روی می اورند بهترین راه ممکن کنترل این مردان در رابطه است.

اراده ضعیف و نه گفتن

یکی دیگر از دلایل خیانت مردان متاهل اراده ضعیفی است که دارند و توانایی نه گفتن برای موقعیت پیش آمده را ندارد که این مورد باعث خیانت جنسی ان ها می شود.

دلایل خیانت مرد متاهل,دلایل خیانت مردان متاهل,علت خیانت مردان متاهل,

ترس از وابستگی و صمیمیت زیاد

بعضی از مردان وابستگی عاطفی را دوست ندارد و از اینکه خودشان را متعلق به همسرشان بدانند می ترسند برای خودداری از صمیمیت و وابستگی به همسرشان خیانت می کنند.

خیانت مردان به زنان در ماه عسل

بعضی از مردان بعد از ازدواج دوست ندارد که با همسر خود صمیمی شوند و تجربه یک ماه عسل هیجان انگیز و عاشقانه را داشته باشند همچنین اگر فردی نباشد که آن ها توقع دارند در همان ابتدای راه به همسر خود خیانت می کنند.

تکرار خیانت مردان به همسران

اکثر مردان زمانی که مرتکب خیانت می شوند دوباره کار خود را تکرار می کنند و به خیانت می پردازند. برای اینکه دوباره خیانت را تکرار نکنند و از انجام آن پشیمان شوند باید از خود و اراده خود مواظبت کنند.

دلایل خیانت مرد متاهل,دلایل خیانت مردان متاهل,علت خیانت مردان متاهل,

اشتیاق زیاد برای ایجاد صمیمیت

نداشت رابطه صمیمی با همسر یک علت خیانت مردان متاهل است مردانی که با همسر خود رابطه صمیمی ندارد به دنبال یک رابطه صمیمی و پر کردن نیاز عاطفی خود برای حل این مشکل می پردازند و به رابطه با فرد دیگر و خیانت به او روی می آورند. در حالی که حل این مشکل کار چندان دشواری نیست و با صحبت با همسرشان می توانند به توافق برسند و دست از خیانت بردارند.

توجه بیشتر زن به خانواده پدری خود

یکی از دلایل خیانت مرد متاهل به همسران شان توجه بیش از حد زن به خانواده اش می باشد. همه مردان دوست دارند الویت اول زندگی همسر خود باشند و همسرشان اول از همه درباره مسائل پیش امده با آن ها صحبت کنند و بعدا آن ها را با خانواده خود در میان بگذارند. اما اکثر زنان بالعکس عمل می کنند و توجه کافی به شوهر خود ندارند و مثل وقتی که مجرد بوده اند رفتار می کنند که این موجب آزار مردان می شود که الویت اول آن ها خانواده شان است. چنین زنانی به شوهری بی توجه نیاز دارند و اگر اتفاق خوبی برایشان بیفتد مانند قبولی در دانشگاه اخذ مدرک تحصیلی و ترفیع کاری تایید بارداری برایشان رخ دهد اول از همه خانواده خود را از این موضوع آگاه می سازند که در این صورت مرد کم کم احساس می کند که موجب بی مهری همسرش قرار گرفته و اولویت اول زندگی همسرش او نیست و رابطه خودش را با همسرش کمرنگ می کند و به سوی خیانت عاطفی و جنسی کشیده می شود.

سرزنش مرد توسط زن

مرد دوست دارد که برای همسر خود بهترین باشد اگر در زندگی زناشویی شما به عنوان یک شریک زندگی با بیان کردن عیب های او به شکل تحقیر امیز اقدام کنید شکسته شدن اقتدار مرد را به دنبال دارد و او را تبدیل به فردی عصبی و پرخاشگر می کند که دیگر مثل سابق همسرش را دوست نخواهد داشت

این مردان چنین احساسی که شما او را بهترین نمی دانید را دارند که خطری جدی برای زندگی مشترک تان است بنابراین بجای اینکه عیب های همسرتان را بشمارید بهتر است خوبی های او را ببینید و به جای اینکه از کلمات تحقیر آمیز و تنش زا استفاده کنید با لحنی ملایم عیب های او را بگویید و از او انتقاد کنید تا از علل خیانت در مردان متاهل بکاهید..

توجه بیش از حد زن به فرزندان یا دوستان

اکثر زنان تمام وقت خودشان را صرف رسیدگی به فرزندان خود می کنند و یا با دوستانشان در ارتباط اند فرزندان و دوستان مهم هستند اما نه به اندازه همسر. الویت شما ابتدا باید همسرتان باشد که وقتی از سرکار می آید به او توجه کنید و از زحماتش قدر دانی کنید بعد از آن به فرزندان و دوستانتان رسیدگی کنید  بنابراین موجب علل خیانت در مردان متاهل می شود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *