فواید هیپنوتیزم | هر آنچه باید در مورد هیپنوتیزم بدانید

هیپنوتیزم یک حالت روانی شبیه خلسه است. در آن افراد توجه، تمرکز و پیشنهاد پذیری بیشتری را تجربه می کنند. در حالی که هیپنوتیزم اغلب به حالت شبیه خواب توصیف می شود. اما در واقع باید به عنوان حالت توجه متمرکز، افزایش پیشنهاد پذیری و تخیلات زنده بیان شود. افرادی که در حالت هیپنوتیزم هستند اغلب خواب آلود به نظر می رسند در حالی که در واقعیت  شخص در حالت بیش از حد آگاهی می باشد. در ادامه چند نکته و فواید هیپنوتیزم که که نمی دانید برای شما بیان خواهیم کرد.

مزایا هیپنوتیزم,هیپنوتیزم,هیپنوتیزم چیست,

شما در طول هیپنوتیزم کاملاً بیدار می مانید

برخلاف تصور عموم، هیپنوتیزم یک حالت طبیعی ذهنی است. این یک نوع خواب نیست. شما قادر خواهید بود بشنوید، بفهمید و بعداً به خاطر بسپارید (مگر اینکه هدف هیپنوتیزم برای فراموش کردن جنبه های خاص مفید باشد.)

یک فرد معمولی حداقل دو بار در روز هیپنوتیزم را تجربه می کند

مثالهای متداول شامل رسیدن به مقصد بدون خاطره رانندگی در مقصد است. هنگام خواندن یک صفحه از کتاب، منطقه بندی کنید. یا آنقدر در تلویزیون غرق می شوید که برای شما زمان بخار می شود.

از هیپنوتیزم  می توان در جهت بهوشی استفاده کرد

یکی از فواید هیپنوتیزم  که در شاخه پزشکی بسیار کاربری می باشد مدیریت درد است. بسیاری از زنان از این روش در هنگام زایمان استفاده می کنند.فواید هیپنوتیزم بسیار وسیعی می باشد. می توان به این موارد که شامل غلبه بر ترس و هراس، کاهش وزن، خاطرات منفی ، بی خوابی و ترک سیگار اشاره کرد.

هیپنوتیزم تنها در صورتی باعث از دست دادن حافظه می شود که هدف مورد نظر باشد

هیپنوتیزم هر چیز به دلیل آن بستگی دارد. اگر هدف از انجام هیپنوتراپی فراموش کردن خاطرات منفی است، می توان به آن دست یافت. فراموش کردن خاطرات تنها در صورتی اتفاق می افتد که هدف اصلی این باشد، و حتی می توان با فنی دیگر آن خاطرات را به یاد آورد.

مغز شما در حالت هیپنوتیزم شده متفاوت عمل می کند

هیپنوتیزم به مغز اجازه می دهد تا قسمت آگاهانه ذهن را دور بزند. تمایل به پرسش یا توجه به محیط اطراف را “خاموش” می کند. در عوض مغز بیش از حد هوشیاری را بدست می آورد. بطور کلی وضعیتی تحت کنترل اطراف شماست، بدون اینکه آگاهانه در مورد آن فکر کنید.

احساس هیپنوتیزم در افراد مختلف متفاوت است

افرادی که تحت هیپنوتیزم سریع قرار گرفته اند احساسات متفاوتی را در حالی که در معرض هیپنوتیزم هستند گزارش می دهند. برخی تجربه خود را مانند خوابیدن با تلویزیون روشن توصیف می کنند، در حالی که برخی دیگر احساس سنگینی و ضعف می کنند و برخی دیگر از کلماتی مانند “روشن” یا “شناور” برای توضیح این عمل استفاده می کنند.

مزایا هیپنوتیزم,هیپنوتیزم,هیپنوتیزم چیست,

از آنجا که همه ما تجربیات را درونی متفاوتی نسبت به یکدیگر داریم، منطقی است که احساس هیپنوتیزم برای هر فرد متفاوت باشد.

شما می توانید خودتان را هیپنوتیزم کنید!

 در نهایت همه ما می ‌توانیم خودمان را هیپنوتیزم کنیم. به عنوان مثال اگر بخواهم به شما بگویم چشمان خود را ببندید در واقع من نیستم که چشمان شما را می بندد این خود شما هستید.

شما انتخاب می کنید که از پیشنهادات پیروی کنید. کمی جلوتر بروید، اگر عناصر کلیدی یک جلسه هیپنوتیزم موفق را بیاموزید، می توانید جلسات  خود را ایجاد کنید.

در واقع دیگر لازم به پرداخت هزینه ای نیست اگر شما به خوبی و با باورهایی راستین بتوانید خود را هیپنوتیزم کنید. در واقع شما می توانید در زمینه درآمدزایی و موفقیت در زندگی از فواید هیپنوتیزم استفاده کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *