انواع مختلف طالع بینی سال تولد

طالع بینی سال تولد یکی از انواع طالع بینی است که قدمتی چند هزار ساله دارد و دارای طرفداران بسیاری می باشد. این نوع از طالع بینی بر اساس ویژگی های سال تولد هر فرد پیش بینی هایی در رابطه با آینده او و انتخاب های بهتری که می تواند انجام دهد ارائه می دهد . طالع بینی سال تولد دارای انواع مختلفی است. اگر شما نیز به طالع بینی علاقمند هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید تا با انواع طالع بینی بیشتر آشنا شوید.

طالع بینی چیست؟

پیش از آنکه به بررسی طالع بینی سال تولد بپردازیم، بهتر است با مفهوم طالع بینی آشنا شویم. طالع بینی در واقع به معنی بررسی  و تطبیق حالت خورشید، ستارگان، ماه و .. در بدو تولد است  که از طریق آن ها خصوصیات شخصیتی و اتفاقاتی که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد مشخص می نماید. آنچه که در طالع بینی اتفاقات زندگی فرد و روند کلی زندگی او را تعیین می کند  دوری و نزدیکی ستارگان و خورشید، سیارات، ماه، منظومه شمسی،  موقعیت و جهت قرار گیری آن ها نسبت به یکدیگر، زمان تولد فرد و … می باشد.

طالع بینی سال تولد

تاریخچه طالع بینی سال تولد مربوط به دو هزار سال قبل از میلاد مسیح می باشد و در آن زمان اقوام مصری، چینی، مایا و .. خیلی به طالع بینی و حوادثی که پیش بینی می کردند اهمیت می دادند و معتقد بودند. این اقوام با نگاه کردن به آسمان و بررسی صورت های فلکی و استفاده از تقویم ها بر اساس تاریخ تولد هر فرد رفتارهای او در آینده و تصمیمات و حوادث مهم زندگی او را پیش بینی می کردند. از انواع طالع بینی سال تولد که بسیار مشهور است می توان به طالع بینی چینی اشاره نمود.

انواع طالع بینی,طالع بینی,طالع بینی سال تولد,

طالع بینی چینی چیست؟

یکی از انواع طالع بینی سال تولد، طالع بینی چینی است. این طالع بینی همواره می کوشد که چرایی جهان و سوالات بی شماری که بشر درباره گذشته، حال و آینده خود دارد پاسخ دهد. این نوع از طالع بینی در ابتدا برای هر نوع پدیده ای  خدایی قائل بود ودر صورتی که طوفان رخ می داد یا سیل های ناگهانی به وقوع می پیوست علت این پدیده را به خشمگینی خدایانشان نسبت می داد. به عبارتی می توان گفت طالع بینی چینی اوایل با خرافات بسیاری همراه بود و اجرام آسمانی را  خدایانی می دانست که تمام اتفاقات و پدیده های زندگی افراد را تحت کنترل خود قرار داده بودند.  اما با گذشت زمان تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گرفت و طالع بینی چینی راه خود را از خرافات جدا نمود به طوری که توانست پیش بینی های دقیق تری انجام دهد. در طالع بینی چینی هر حیوان را نماد و سمبل یک سال می دانند و بر اساس آن روابط وخصوصیات اخلاقی متولید آن سال  و رنگها، علایق، بهترین جفت و .. را پیش بینی می کند. حیواناتی مانند اسب، بز، گاو، خوک، میمون و … از جمله حیواناتی هستند که به عنوان نمال سال چینی مورد استفاده قرار می گیرند. از این طالع بینی به عنوان طالع بینی سال تولد ایرانی نیز یاد می کنند و در ایران همزمان با عید باستانی نوروز هر سال را با نماد یک حیوان آغاز می کنند و پیش گویان و طالع بینان بر اساس ویژگی ها و خصوصیات آن حیوان اتفاقات کلی سال را پیش بینی می نمایند.

اصول طالع بینی سال تولد

به طور کلی طالع بینی سال تولد بر چهار اصل استوار است و محاسبه آن بر اساس اصل سیارات، خانه ها، صورت ها و نشانه زودیاک صورت می گیرد. در واقع طالع بینان با خواندن نشانه ها و سنبل ها و همچنین موقعیت سیارات دربرج های فلکی منطقه البروج و در نظر گرفتن سال تولد افراد به یک نتیجه گیری کلی در خصوص روند زندگی آن فرد می رسند.

طالع بینی سال تولد ایرانی,انواع طالع بینی,طالع بینی,

انواع فال و طالع بینی

از دیگر انواع فال و طالع بینی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

طالع بینی مصری

طالع بینی مصری یکی از جالب ترین انواع طالع بینی سال تولد می باشد که طالع اشخاص  و احوالات زنان و مردان  متولد ماه های مختلف سال را  بر اساس ستارگان و سیارگان پیش بینی می کند. اگر چه طالع بینی از علوم ماورا طبیعه می باشد و نمی توان به طور کامل آن را تایید یا رد نمود اما بیشتر در عصر حاضر جنبه سرگرمی دارد و نباید افراد امور زندگی و رفتارهایشان را بر اساس آن برنامه ریزی نمایند.

طالع بینی هندی

طالع بینی هندی در میان مردمان خاورمیانه و شرق آسیا طرفداران بسیاری دارد و روحیات و خصوصیات اخلاقی زنان و مردان هر ماه و اتفاقاتی که حول زندگی آن ها ممکن است در آینده ای نزدیک رخ دهد را مورد بررسی قرار می دهد.

فال ابجد

این طالع بینی از قدیمی ترین انواع طالع بینی است که آن را به دانیال نبی و امام جعفر صادق نسبت می دهند و برخی از افراد آن را به نام فال چوب می شناسند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *