هفت نشانه عزت نفس پایین

ممکن است تصور کنید که به خوبی می توانید نقطه ضعف هایتان را پنهان کنید. اما توجه داشته باشید که اغلب نشانه های عزت نفس پایین آنقدر مرموز می باشند که شاید حتی قادر نباشید به آسانی تشخیص دهید، آنچه را که شما را درگیر کرده است، نشانه ای از عزت نفس پایین می باشد یانه؟

همه ی رفتار و اعمال شما از روابط زناشویی گرفته تا زبان بدن جزو نشانه هایی از عزت نفس شما بوده که آن را در خود پنهان کرده است. حتی ظریف ترین مسائل روزانه نظیر اینکه چه کسانی و در چه زمانی به مهمانی دعوت کنید هم جزو نشانه هایی از میزان عزت نفس شما می باشد. اغلب افراد فکر می کنند که کسانی که دمدمی مزاح و خاص می باشند نشانه های عزت نفس پایین را دارند، که این تفکر کاملا اشتباه است.

یکی از مشکلاتی که نیاز به درمان و راه حل جدی دارد عزت نفس پایین می باشد. لازم است که شما از میزان عزت نفس خود اطلاع داشته باشید طبق پژوهش های انجام گرفته شده در مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه تگزاس، تاثیر عزت نفس پایین روی روابط اجتماعی و عاطفی شکست های شغلی و میزان شادی شما می باشد. اگر به زندگی و عادت های خودتان نگاهی دقیق و عمیق داشته باشید احتمالا جای خالی عزت نفس تان را در زندگی متوجه خواهید شد.

شما با دانستن این موضوع در اولین قدم به قدرت درونی و درمان عزت نفس پایین خودتان بپردازید تا به زندگی خود شادابی بیشتری ببخشید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با هفت نشانه ی عزت نفس پایین آشنا کنیم.

در روابط زناشویی عجول هستید

این رفتار شما امکان دارد نشانه ای از نبود اعتماد ب نفس باشد زیرا ممکن است تصور کنید که همسرتان از در کنار شما بودن لذت کافی را نمی برد. معمولا اغلب افرادی که عزت نفس پایین دارند دارای روابط عجولانه ای هستند و به خاطر اینکه نسبت به خودشان حس مطلوبی ندارند آنگونه که نیاز است با شریک شان راحت نمی باشند. پیشنهاد ما این است که بدون رودربایستی با همسرتان در مورد نظرها و علایق و همینطور انتظاراتش صحبت کنید تا اطلاع یابید.

افزایش عزت نفس,راهکارهای افزایش عزت نفس,عزت نفس پایین,

دروغ های عجیب و غریب میگویید

زمانی که تمایل دارید اوضاع را آرام نگه داشته و یا آنچنان حقیقت برایتان جالب نیس ترجیح می دهید که دروغ مصلحتی بگویید و به احتمال زیاد پس از آن خودتان را برای دروغی که گفته اید مورد سرزنش قرار می دهید. طبق پژوهش های که انجام گرفته این رفتار در افرادی که دارای عزت نفس پایین هستند مشاهده می شود.

معمولا این گونه اشخاص جهت تایید دیگر افراد، به پنهان کردن خود واقعی شان روی می آورند و اغلب اوقات تظاهر می کنند. پیشنهاد می شود که حقیقت را شجاعانه بگویید و خودتان باشید در این صورت دیگران نسبت ب شما تنفر پیدا نخواهند کرد زیرا صداقت و راستگویی شما باعث افزایش محبوبیت شما و همینطور افزایش عزت نفس تان خواهد شد.

خودتان را پنهان می کنید

افرادی که دارای عزت نفس پایین هستند از هم اتاق بودن با کسی که از او متنفر است، مردن را ترجیح می دهد یا عقاید خود را بازگو نکرده و اظهار نظر نکرده تا مبادا دیگران از او دلخور شوند و یا اینکه دوری کردن از تایید و بحث بی مورد حرف های دیگران جهت خوشایند کردن آن ها نشانه هایی از پایین بودن عزت نفس است. پیشنهاد ما این است که به عقیده و نظر خود که برای خودتان مهم است باور داشته باشید و همواره شیوه زندگی و خودتان را زیر سوال نبرید.

از نظرتان همه چیز به شانس بستگی دارد

آیا تصور می کنید که همه ی اتفاق های خوب زندگی و موفقیت هایتان فقط با لطف الهی یا شانس ایجاد شده است؟ یا اینکه فکر می کنید که لیاقت موقعیت های خوب را ندارید؟ توجه داشته باشید که موفقیت های شما همگی به خاطر تلاش و کوشش شما می باشد. آنچه که نقش بسیار مهمی در موفقیت شما ایجاد می کند استعداد، شخصیت و هوش شما بوده و انکار و نادیده گرفتن خودتان در پیشرفت هایتان یعنی اینکه شما درباره خود صادقانه قضاوت نمی کنید. این موضوع خود را به گونه نپذیرفتن انتقاد و تعریف از دیگر افراد نشان خواهد داد.

نشانه های عزت نفس پایین,افزایش عزت نفس,راهکارهای افزایش عزت نفس,

عادتی غیرعادی و عجیب دارید

ممکن است که عادت به جویدن ناخن یا کندن زخم داشته باشید و یا نسبت به صورت و شکل ظاهری بدن تان بیش از اندازه حساسیت نشان دهید. نام این مشکل خود آزاری عصبی می باشد که در صورت مشاهده این مشکل باید به درمان عزت نفس پایین خود بپردازید. این گونه رفتار ها نوعی مکانیسم مقابله با احساس های ناراحت کننده می باشند.

خریدن چیزهایی که به آنها نیاز ندارید

ممکن است که زمانی به خرید لباس یا لوازم تزئینی خانه می روید دائم به این موضوع که نظر دیگران در مورد خرید شما چه باشد فکر می کنید. یا اینکه در رشته ای فعالیت دارید که مورد علاقه و تایید خانواده تان بوده و با رویاهای شما هیچ مناسبتی ندارد. توجه داشته باشید که مقایسه خودتان با دیگران جهت تایید دیگر افراد مانع افزایش عزت نفس شما و لذت بردن از زندگی خواهد شد.

عزت نفس پایین,نشانه های عزت نفس پایین,افزایش عزت نفس,

چک کردن بی دلیل تلفن همراه تان

اغلب زمانی که در مهمانی هستید به جای گفتگو با دیگران، مدام با گوشی همراه خود مشغول بوده و پیام های خود را چک می کنید. ممکن است آنقدر اعتماد به نفس نداشته باشید و تصور کنید دیگران با هم صحبتی به شما مشتاق نبوده و از گفت و گو با شما خسته می شوند. از جمله نشانه های بارز نداشتن عزت نفس ضعف در مهارت های اجتماعی می باشد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *