همه چیز درباره قانون معروف و مشهور کارما

کارما چیست؟ قانون کارما یک لغت به زبان سانسکریت می باشد و به معنا کنش و واکنش از آن یاد می شود. این قانون معتقد است، هر آنچه در جهان رخ می دهد حاصل یک فرایند دو سویه از سوی بشر و کائنات بوده و هر عملی یک عکس العمل مشخص را در پی خواهد داشت.

کارما به ما می گوید مراقبت آنچه در زندگی انجام می دهید، باشید زیرا جهان همچون مزرعه ای بارور چیزی را به شما تحویل می دهد که خودتان از قبل کاشته اید.

فلسفه علت و معلول برای نخستین بار در یونان باستان به شکل جدی مطرح گردید و بعدها در فلسفه را یافته به آسیای مرکزی، نمایی ماورایی تر به خود گرفت.

قانون کارما از گستردگی خاصی برخوردار است و به نوعی می توان گفت تمام جهان را در سیطره خود می گیرد. حال بیایید با هم بیشتر با کارمای اسرار آمیز آشنا شویم.

قانون فروتنی در کارما

کارما می گوید هر انسانی باید از آنچه در زندگی برایش اتفاق می افتد، درس بگیرد. اگر در برابر حوادث و تقدیر سر تعظیم فرود نیاورید، کارما همچنان رخدادها را به صورت مکرر در مسیر زندگی شما قرار می دهد تا زمانی که با فروتنی سرنوشت را بپذیرید.

مثلا اگر نسبت به اطرافیان حس حسادت دارید، کائنات هم افراد حسود را مقابل تان می گذارد. چنانچه رویه خود را اصلاح نکنید، و با نگرشی مثبت به همنوعان خود ننگرید، بازهم به شکست های پی در پی دچار می شوید.

قانون خلقت در کارما

قانون کارما می گوید برای رسیدن به آنچه که به عنوان موفقیت در زندگی از آن یاد می کنید، در واقع همان چیزی است که با تلاش و خواست قلبی تان به دست می آید. رابطه همکاری بین کائنات و انسان باید همچون عمل و عکس العمل صورت پذیرد.

فراموش نکنید که همه ما دنیایی بسیار عظیم و شگفت انگیز در درونمان داریم و باید به ناشناخته های وجودی پنهان در ذهن و قلب خود راه یابیم. اگر می خواهید یک فرد موفق باشید، ابتدا باید پیشرفت را در نهاد تان به وجود آورید.

قانون بخشندگی در کارما

قانون کارما در کائنات می گوید، هر آنچه که در زندگی انجام بدهید، به سوی شما باز می گردد. ضرب المثلی قدیمی و مشهور را بارها شنیده ایم ” از هر دستی بدهید از همان دست پس می گیرید”. این جمله حکیمانه نشانگر اعتقاد قلبی انسان ها در طول تاریخ به قوانین کارما می باشد.

برای رسیدن به موفقیت باید کلید درب های پیش روی خود را به دست آورید. خیلی از قفل ها با حل مشکلات اطرافیان گشوده شده و راه را برای تان باز خواهد کرد. بخشندگی و سخاوت شاه کلیدهای عبور از طوفان و رسیدن به ساحل امن آرامش می باشند.

قانون حضور در کارما

قانون کارما با عنوان حضور می خواهد به ما بفهماند، که شما در زمان حال زندگی می کنید نه در گذشته. آنچه در پشت سرتان بوده را رها نموده و فقط از اتفاقاتش عبرت بگیرید، از اکنون خود لذت ببرید و غصه آینده ای که هنوز نیامده نخورید.

ما نمی دانیم که سرنوشت چه چیزی برای مان رقم می زند، پس نگرانی در مورد اتفاقی که هنوز رخ نداده عاقلانه نخواهد بود.

قانون رشد و تعالی در کارما

اگر به دنبال تغییر در زندگی و محیط اطراف تان هستید، ابتدا باید خودتان را تغییر دهید. انسان با جهان پیرامونش احاطه شده و انرژی های درونی او انعکاسی فراتر از توان بشر را در کائنات پدید می آورد.

رسیدن به تعالی و رشد مستلزم شهامت ایجاد تحولی شگرف در درون است. نگاه خود را به دنیا عوض کنید تا کائنات هم به گونه ای متفاوت تر به شما بنگرد.

قانون تمرکز در کارما

تمرکز یکی از مهم ترین اصول در قانون کارما به شمار می رود. اگر قصد دست یابی به هدف مشخصی را در سر می پرورانید، ابتدا اولویت های خود را دسته بندی کرده و ارزشمند ترین مقصود را مد نظر بگیرید.

فکر کردن به یک موضوع مشخص سهم عظیمی از انرژی های قدرتمند کائنات را به سویش می کشاند. چند دستگی در تفکرات سردرگمی در درون را به وجود آورده و امواج را از حالت مفیدش خارج خواهد ساخت.

قانون مسئولیت پذیری در کارما

قانون کارما در کائنات ما را به پذیرش آنچه در زندگی انجام داده ایم وادار می سازد. هر عملی از سوی ما عکس العملی بزرگ تر را در کائنات پدید می آورد. اتفاقات رخ داده در مسیر سرنوشت تان را با فروتنی بپذیرید، تا کارما هم با عطوفت و مهربانی به کمک شما بشتابد.

نکته های بیشتر در مورد کارما

قانون کارما با درون و نیات انسان ها سرو کار دارد، اگر تفکراتی مثبت نما برای انجام کارهای غیر اخلاقی خود در سر می پرورانید، بدون شک کارما از قصد تان با خبر بوده و نتیجه ای متناسب با آن را به شما بر می گرداند.

کارما روزی پاسخ تمام عمل های ما را به خودمان باز می گرداند. شاید کمی دیر اما حتما اتفاق خواهد افتاد. برخی از مبلغان دینی از کارما و بازتابش به عنوان جهان آخرت یاد می کنند، و این بیانگر وجود نقاط مشترک در تمام عقاید درست بشری می باشد. در زندگی در مسیر درست گام بردارید تا به گرفتاری ها دچار نگردید.

قرار نیست هر اشتباهی را به گردن کارما انداخته و خودتان را از بار مسئولیت اعمال رها سازید. با حس و نیت مثبت کارها را پیش ببرید تا کائنات نیز بازتابی روشن و نیک را به حضورتان ارائه دهد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *