راهکارهایی برای عبور از بحران سی سالگی در خانم ها

بحران سی سالگی در زنان، می تواند یک موضوع بسیار مضطرب ‌کننده باشد. حتی اگر شناخت کافی از این موضوع وجود نداشته باشد، باعث می شود که برخی از بانوان، در سن سی سالگی یا حتی قبل تر دچاره افسردگی شوند.

البته خانم ها طی هر ده سال، یک بحران را طی می کنند؛ مثلا حتی برخی از افراد، بحران‌ بیست سالگی دارند و این بحران ها می تواند به دلیل عدم وجود آگاهی راجب سن زیادتر باشد.

اگر کنجکاو هستید که همه چیز راجب بحران سی سالگی بانوان بدانید و حتی ها راهکارهای عبور از آن ها را هم یاد بگیرید، کافی است که این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

بحران 30 سالگی خانم ها,بحران سی سالگی در زنان,بحران 30 سالگی خانم ها,

بحران سی سالگی چگونه به وجود می آید؟

معمولا بحران 30 سالگی خانم ها، زمانی اتفاق می افتد که آن ها احساس می کنند با وارد شدن به سن سی سالگی، پیر می شوند یا حتی عمر کم تری دارند.

بحران سی سالگی، دلایل بسیار مختلفی دارد که رسیدگی نکردن به آن خطرات روانی جدی را به همراه دارد. البته این بحران فقط مختص به بانوان نیست و حتی برخی از آقایان هم به آن دچار می شوند. البته تمام افراد می توانند با راه حل مناسب از این بحران به سادگی عبور کنند.

طبق گفته یک روانشناس اروپایی، بانوان حتی اگر سن زیادی هم داشته باشند، باز هم سعی می کنند با توجه به نوع پوشش، لباس و یا حتی مدل مو، به اطرافیان نشان دهند که سن آن ها زیاد نیست که طبق این صحبت، می توان فهمید که بحران 30 سالگی خانم ها به دلیل افزایش سن هم می باشد.

برخی از بحران های شایع دیگر هم به این دلیل اتفاق می افتد که فرد احساس رضایت به زندگی خود ندارد و حس می کند که با وارد شدن به سن 30 سالگی، تمام آرزوهای خود را از دست داده است. این باور کاملا اشتباه می باشد و همیشه باید سعی کنید که حتی در سنین بالاتر مثل 70 یا 80 سالگی هم از زندگی لذت ببرید.

شاید یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن بحران سی سالگی، این موضوع هم باشد که افراد خود را عاقل تر می بینند و فکر می کنند که باید تمام کارهای انجام نشده و آرزوهایشان را به حقیقت تبدیل کند.

باید بدانید که بحران سی سالگی، می تواند یک توهم کاذب هم باشد که از طریق دوستان یا حتی نزدیک ترین افراد به ما منتقل می شود و اگر نتوانیم در این دهه از پس آن بر بیاییم، قطعا در دهه های بالاتر دچار مشکل جدی تری می شویم. ‌

بحران سی سالگی در زنان,بحران 30 سالگی خانم ها,بحران سی سالگی در زنان,

راه کارهایی برای رفع بحران سی سالگی

معمولا بحران 30 سالگی در خانم ها، از سنین 28 تا 33 سال شروع می شود و باید به این بحران حتما رسیدگی شود زیرا اگر به آن توجه نکنید، سال های زیادی از زندگی شما را تحت تاثیر خودش قرار می دهد.  برای این که از این بحران به راحتی عبور کنید، باید راهکارهایی را سر لوحه زندگی خود قرار دهید که برخی از آن ها عبارت اند از:

خودتان را دوست داشته باشید

اگر همیشه و در هر حالتی، خودتان را دوست داشته باشید، هیچ وقت دچار بحران سی سالگی یا حتی بحران های دیگر نمی شوید‌.

شاید الان با خود بیاندیشید که این موضوع چه ربطی به بحران دارد، باید در جواب بگوییم که، یکی از دلایل به وجود آمدن بحران سی سالگی، نبود اعتماد به نفس است  که از همین رو فرد مدام خود را سرزنش می کند.

همیشه به یاد داشته باشید که شما در هر سنی و در هر ظاهری می توانید از زندگی خود لذت ببرید و سن نمی تواند مانع این موضوع شود. این بحران ها زود گذر هستند و اگر عاقلانه از آن ها بیرون بیایید، قطعا زندگی روشن تری خواهید داشت.

مقایسه نکنید

هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. هیچ کس دوست ندارد که در اوج ناتوانی، خود را غمگین نشان دهد، به همین دلیل سعی می کند که حتی در بدترین شرایط هم موضع خود را حفظ کند.

مقایسه کردن خودتان با دیگران باعث می شود که در دام بحران قرار گیرید. البته این موضوع فقط برای بحران سی سالگی صدق نمی کند و همه باید یاد بگیرند در هر سنی خود را با دیگران مقایسه نکنند و از داشته های خود لذت ببرند.

گرفتن تصمیم درست برای زندگی

زمانی که شما وارد این دهه می شوید، یعنی از گذشته خود بالغ تر شدید و باید یک تصمیم درست برای آینده بگیرید؛ زیرا معمولا بحران 30 سالگی در خانم ها یا حتی آقایان زمانی اتفاق می افتد که آن ها نمی توانند تصمیم درستی برای زندگی بگیرند و دچار افسردگی می شوند.

برای این که دچار مشکل نشوید، کارها و تصمیم هایتان را اولویت بندی و یک راه درست را برای ادامه انتخاب کنید؛ زیرا هیچ وقت فرصت انجام دادن دوباره کارها به وجود نمی آید. این تصمیم می تواند درباره بچه دار شدن یا حتی انتخاب شغل باشد؛ سعی کنید همیشه بهترین گزین که به نفع خودتان و حتی شریک زندگیتان باشد را انتخاب کنید و از باقی مانده روزهای خود لذت ببرید.

اگر در همین دهه 30 سالگی بهترین تصمیم را انتخاب کنید، هیچ وقت ناراحت و افسرده نمی شوید و همیشه به کار خود افتخار می کنید. البته این به این معنا نیست که هیچ وقت در زندگی ناراحت نشوید، زندگی پر از ماجراجویی های تازه است و کسی موفق می شود که با راهکار علاقلانه از آن خارج شود.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *